Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top


Poolvääriskivide mõju
09/12/2013

Poolvääriskivide mõju

 AHHAAT

ahhaat

Võimsa ja mitmetasandilise puhastajana ning emotsionaalset, füüsilist ja vaimset tasakaalu soodustava maanduskivina stabiliseerib ahhaat energiaid ning harmoniseerib yini ja yangi. Selle leevendava ja rahustava kivi toime on aeglane, ent ülimalt võimas. Ahhaat aitab teil omaks võtta teie tõelist olemust ning väljendada oma tõde mis tahes olukordades. Tervendades südames peituvat viha ja kibestumist, transformeerib ahhaat sisemist negativismi ning annab julgust uuteks algusteks. Innustades saama uusi elukogemusi, toetab ahhaat stabiilset vaimset kasvu, tasakaalustab aurat ning ravib emotsionaalseid traumasid, soodustab eneseusalduse taastumist ning negatiivsusest ja südamevalust ülesaamist. Ahhaat parandab ka keskendumisvõimet ning aitab leida probleemidele praktilisi lahendusi. Vana-Roomas kanti ahhaati tõeamuletina.

PUUAHHAAT 

puuahhaat

on väga tasakaalustav kivi, mis sisendab turvalisuse ja kaitsuse tunnet ka kõige keerukamates situatsioonides. See kivi loob tugeva ühenduse Maa-Ema hellitavate ja toetavate energiatega ning taastab elujõu. Väestava ning negatiivsuse eest kaitsva kivina aitab puuahhaat ebameeldivate olukordadega rahulikult silmitsi seista, neist läbi minna ning saada kontakti väljakutsete taga peituvate kingituste ja õppetundidega. Puuahhaati on hea kanda pikemat aega.

 

 

  SAMMALAHHAAT

sammalahhaat

on stabiliseeriv ja tasakaalustav kivi, mis on tugevasti seotud loodusega. Tegemist on uute alguste kiviga, mis eemaldab meie teelt tõkked ning energeetilised köidikud. Jõukusekivina tõmbab sammalahhaat ligi küllust. Sammalahhaadil on veel üks hea omadus – ta aitab mõistuseinimestel saada kontakti oma tunnete ja intuitsiooniga ning tundeinimestel kanaliseerida oma energiaid praktilisel viisil. Psühholoogiliselt parandab sammalahhaat enesehinnangut ning tugevdab positiivseid iseloomujooni. Ta aitab vabaneda hirmudest ning sügaval peituvast stressist ja depressioonist. Sammalahhaat toetab ka eneseväljendamist ja suhtlemist, sobib suurepäraselt abivahendiks sünnitamise puhul, kuna vähendab valu ning toetab õnnestunud sünnitust.

     SININE PITSAAHHAAT 

sinine ahhaat

 ehk kaltsedon on suurepärane uute alguste kivi, mille õrn energia tagab meelerahu. Peale selle, et sel kivil on ahhaadi üldised omadused, avab see tee kõrgemate energiate laskumiseks ning soodustab nii vaimse kui isikliku tõe väljendamist. Hirm kohtumõistmise ees põhjustab sageli tunnete mahasurumist ning sinine pitsahhaat aitab ületada hirmu mittetunnustamise ees. Mahasurutud tunded talletuvad kurgutšakras ja võivad tekitada lämbumise tunde. Sinine pitsahhaat lahustab õrnalt vanad mustrid, vabastab vaimsest stressist ning aitab inimestel oma tundlikku olemust tunnustada. Sellest kivist kiirguvad rahulikud energiad neutraliseerivad viha. Häält õigesse kohta koondades ja suunates toetab sinine pitsahhaat ka häälega tervendamist.

 

  AKVAMARIIN

akvamariin

Värv tuleneb imeväiksest rauasisaldusest selles kivis. Akvamariin, mida peeti meremeeste kaitsjaks, oli algselt merejumalanna kivi, mis kaitses pimeduse jõudude eest ning tagas valguse-vaimude soosingu. See suurepärane meditatsioonikivi moodustab aura ümber otsekui kaitsekilbi, kutsub esile kõrgeid teadvusseisundeid ning innustab pühenduma inimkonna teenimisele. Akvamariin sobib tundlikele inimestele, suurendab sallivust ja toetab kõiki, kes kannavad kohustuste koormat. Katkestades enesehävituslikud programmeeringud, juhib akvamariin teid dünaamilise muutuse poole. See igal tasandil ummikseisude likvideerimist soodustav kivi aitab mõista erinevate olukordade kujunemise põhjuseks olevaid emotsionaalseid seisundeid ning tõlgendada enese tundeid. Kõrvaldades segavad mõtted, filtreerib akvamariin ajju jõudva informatsiooni ning muudab teie tajud selgeks.

 AMASONIIT

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

on võimas filtreerija, blokeerib geopaatilist stressi, absorbeerib mikrolaineid ja mobiiltelefoni kiirgust, kaitseb elektromagnetilise saastatuse vastu. Amasoniit tuleks asetada enda ja mis tahes saastatust tekitava asja või nähtuse vahele, nt kleepida teibiga mobiiltelefoni külge. Ka filtreerib amasoniit informatsiooni, mida aju vastu võtab, ning aitab seda intuitsiooni abil vaagida. See on äärmiselt rahustav kivi, mis tasakaalustab närvisüsteemi ning aitab füüsilisel kehal eeterkehaga joonduda, tagades sel viisil optimaalse tervise. Ka tasakaalustab amasoniit sisemisi mees- ja naisenergiaid ning isiksuse eri aspekte. See kivi aitab sul näha probleemi eri vaatenurkadest. Amasoniit tervendab nii südame- kui kurgukeskust, toetades suhtlemist armastaval tasandil. Avab kolmandat silma ja tugevdab intuitsiooni. See kivi lahustab negatiivse energia ja mis tahes blokeeringud. Aitab hammaste lagunemise ja kaltsiumi defitsiidi korral, reguleerides ka ainevahetust, et kaltsiumi probleemi lahendada. On abiks lihaste krampide puhul. Eelkõige kaitseb aga tervist elektromagnetilise saaste eest. Lisaks ravib amasoniit emotsionaalseid traumasid, leevendab hirmu ja muretsemist. Hoiab eemal negatiivseid energiaid ja aitab vältida ebameeldivaid olukordi. Amasoniidi eliksiir on erakordselt mõjus teadvuse kõikide tasandite sünkroniseerimiseks. Kivi ise on abiks universaalse armastuseni jõudmisel.

 AMETRIIN

ametriin

ühendab endas ametüsti vaimseid ja tsitriini külluslikke energiaid ja omadusi. Selle kivi tervendav toime on väga kiire ja tõhus, kuna aitab aru saada haiguste ja probleemide peidetud põhjustest. Ametriin seob vaimse ja füüsilise maailma, toetab astraalrände, kaitseb kandjat ning tõrjub psüühilisi rünnakuid. Kivi vabastab stressist, aitab paremini keskenduda meditatsioonile ja aktiveerib kolmandat silma, hõlbustades tulevikku vaatamist. Ametriin ühendab sisemise mees- ja naispoole ning soodustab lõdvestunud ja eelarvamustevaba suhtlemist; on energiat lisav kivi, võimendab loovust ja eneseväljendust, aitab energiaid oma elus kontrolli alla saada, võimaldab ületada näilisi vasturääkivusi ning leida kõikides olukordades kõrgeimaid lahendusi. Selguse ja keskendumisvõime soodustajana ühendab mõistuse kõrgeima tarkuse ja teadlikkusega. Emotsionaalsel tasandil vabastab allasurutud energiatest ja illusoorsetest ootustest. Kehatasandil on võimas mürkidest puhastaja ja rakutasandi tervendaja. Eriliselt toetav on ametriin kroonilise väsimuse, depressiooni ja stressi korral.

AMETÜST

ametüst

Vahendades jumalikku armastuse ja valguse transformeerivat aspekti (violetset leeki), toob ametüst meis esile isetuse ning avab meid vaimsele tarkusele. Ametüst aitab ärgata multidimensioonilisele teadlikkusele, tugevdab ülemeelelisi võimeid ning on suurepärane kristall meditatiivsete seisundite saavutamisel ja kolmanda silma aktiveerimisel. Kui magada ametüst padja all või voodi kõrval, aitab ta sooritada kehaväliseid rännakuid, meenutada pärast ärkamist unenägusid ning on abiks unenäkku taassisenemisel. Ametüst kaitseb ka energeetilise rünnaku korral, transformeerides negatiivse energia jumalikuks armastuseks. Olles sügavalt rahustava toimega, blokeerib ametüst geopaatilist stressi ning keskkonnas olevaid negatiivseid energiaid. Harmoniseerides füüsilist, mentaalset ja emotsionaalset keha ning ühendades neid kõikjal viibiva vaimuga, puhastab ametüst aurat. See kristall on abiks ka siit ilmast lahkujatele ning aitab leppida kaotusega. Ametüstil on kaitsev toime ning ta aitab vabaneda halbadest harjumustest. See kivi tasakaalustab meeleseisundeid, meelt vastavalt vajadusele kas rahustades või stimuleerides, aitab paremini keskenduda, on abiks uute ideede ellu viimisel ning aitab mõista ja rakendada põhjuse- ja tagajärje seadust kõrgemate eesmärkide teostamiseks. Ametüst parandab mälu ja aitab leida õige motivatsiooni. See kristall viib tundeelu tasakaalu.

  ŠEVROONAMETÜST

Chevron Amethyst

on üks parimaid kolmanda silma stimuleerijaid. See kivi võimendab sisemist, intuitiivset nägemisvõimet ning tugevdab ja parandab ka füüsilist nägemist. On suurepärane abiline kehaväliste rännakute sooritamisel. Ševroonametüsti võimsalt fokusseeritud energia lahustab ja tõrjub negatiivsuse. See kivi puhastab aurat ning on abiks aura diagnoosimisel. Selle võimas tervendav väli toob harmooniat kõikidele organitele ning tugevdab immuunsüsteemi. Samuti aitab ševroonametüst leida positiivseid lahendusi kõikidele probleemidele.

   ANGELIIT

angeliit

Olles moodustunud tihenenud tselestiidist, mida on miljonite aastate jooksul kokku pressitud, on angeliidist saanud üks tähtsamaid Uue Ajastu teadlikkust esindav kivi, mille sõnumiks on rahu ja vendlus. Aidates luua teadlikku ühendust inglite ilmaga, võimendab angeliit telepaatilist kommunikatsiooni, on abiks kehaväliste rännakute sooritamisel ning tagab suurepärase maaühenduse. Angeliiti on kasutatud ka selleks, et paremini mõista astroloogiat (tähtede sõnumeid) ning luua sügavamat arusaamist matemaatikast. See on võimas kivi tervendajate jaoks, kuna sügavdab häälestumist vaimsele maailmale, tervendab tajusid ning pakub kaitset nii tervendaja kehale kui ka kogu ruumile, kus tervendust läbi viiakse. See kivi julgustab väljendama oma tõde ning olema leplikum. Leevendades hingevalu ning kaitstes negatiivsete energiate eest, transformeerib angeliit kaose korraks. On abiks ka neile, kel on soov kehakaalu kontrolli alla saada.

   APATIIT

apatiit

Teadvust ja mateeriat ühendav apatiit on tulevikule häälestunud, ent siiski eelmiste eludega seotud manifestatsioonikivi. Arendades metafüüsilisi võimeid ja vaimset häälestatust, aitab apatiit esile kutsuda sügavamat meditatsiooniseisundit, ergutades sealjuures ka kundalini tõusu. Igal juhul puhastab apatiit juurtšakra energia, peletab eemale tusatuju ja toetab kirglikkust süütundeid esile kutsumata. See kivi tasakaalustab omavahel füüsilise, emotsionaalse, mentaalse ja vaimse keha. Inimlikkust soodustava kivina on apatiit abiks suhtlemisel, ning suurendades avatust ja sundimatust, hoiab ära reserveerituse ja tagasitõmbumise. Apatiit eemaldab negatiivsuse ning on abiks ka hüperaktiivsetele ja autistlikele lastele.


APATŠI PISAR

apatši pisar

Tugev kaitsekivi apatši pisar on tegelikult musta obsidiaani üks vormidest, ent tema mõju on palju leebem. Ka apatši pisar toob alateadvusest pinnale negatiivsust, kuid aeglustab protsessi piisavalt, et jõuaksite ebakõlalisi energiaid endale sobivas tempos rahulikult puhtaks valguseks muundada. Apatši pisar sobib suurepäraselt negatiivse energia neutraliseerimiseks ning aura kaitsmiseks. See kivi maandab ja puhastab ka Maatähe tšakrat. Apatši pisaraks nimetatakse teda seetõttu, kuna usutakse, et kivi poetab mureaegadel pisaraid. Apatši pisar lohutab leinas, leevendab pikaaegset ülekohut, aitab mõista ja ära tunda probleemide allikat ning toetab andestamist. Apatši pisar suurendab spontaansust ning kõrvaldab ka liigsed enesepiirangud. See kivi parandab C ja D-vitamiini omastamist, kõrvaldab kehast mürgid ning rahustab lihasspasme.

  ARAGONIIT

aragoniit

Maajumalanna kivi aragoniit on tervendav ja maandav kivi, mille abil on võimalik vabastada geopaatilist stressi ja puhastada blokeeritud väejooni. Kuna aragoniit keskendab ja maandab füüsilisi energiaid, siis on see kivi eriti kasulik stressirohketel aegadel. Aragoniit puhastab ja tasakaalustab nii juurkeskust kui Maatähe tšakrat ning tugevdab sidet maaga. See kivi sobib inimestele, kes on liiga tundlikud. Mentaalsel tasandil aitab aragoniit keskenduda käsilolevale tegevusele ning soodustab paindlikkust ja tolerantsust, aidates näha probleemide ja korduvate situatsioonide algpõhjuseid. Emotsionaalsel tasandil aitab aragoniit saada üle vihast ja emotsionaalsest stressist, andes jõudu ja tuge. Füüsilisel tasandil on aragoniit kivi, mis aitab teil end oma kehas mugavalt ja hästi tunda. Aragoniit toetab ja tasakaalustab ka liiga tormiliseks muutunud vaimset arengut. Sagedust tõstva ja kõrgemat energiat füüsilisse kehasse toova kivina on aragoniiti hea kasutada enne mediteerimist. See kivi toetab luude tervendamist, aitab kehal omastada kaltsiumi, leevendab valusid ning tugevdab immuunsüsteemi, samuti on abiks hajevil inimese kehasse toomiseks. Aragoniiti võib aseta ka maakaardile, et puhastada blokeeritud väejooni.

    AVENTURIIN

aventurine

Mis on väga positiivne kivi, kasutatakse aedade ja majade kaitseks geopaatilise stressi eest. Aventuriin imab endasse elektromagnetilised lained ja aitab keskkonna saastatuse korral. See kivi kaitseb südameenergia metafüüsilise vampirismi puhul ning ühendab mentaal- ja emotsionaalkeha, stabiliseerib ka inimese meeleseisundit, aidates ummikseisu puhul ära tunda alternatiivseid võimalusi; toetab emotsionaalset taastumist ja elamist südames. Ka kontrollib aventuriin inimese kasvu tema sünnist seitsmeaastaseks saamiseni.

  ROHELINE AVENTURIIN

green aventurine

Peale selle, et roheline aventuriin kannab aventuriini üldisi omadusi, on tegemist lohutaja, igakülgse tervendaja ja üldise harmoniseerijaga, mis tagab heaolu ja emotsionaalse rahu. See kivi aitab täpselt kindlaks teha, mis teeb teid õnnelikuks ja mis mitte. Traditsiooniliselt on seda kasutatud nägemise parandamiseks ja peetud ka õnnemängija talismaniks. Roheline aventuriin on põrnatšakra suurpärane kaitsja, mida selleks otstarbeks tuleks siis kanda otse rinnaku all või vasaku kaenla alla kinnitatuna.

                                                                 PUNANE AVENTURIIN

punane aventuriin

kannab aventuriini üldisi omadusi, kuid lisaks neile suurendab ta loovust, toob kandja ellu küllust, lahustab negatiivseid mõtteid ja energiamustreid, aitab näha uusi võimalusi ning toetab endale andestamist. Väestades nii füüsilist kui emotsionaalset keha, toob see kivi kandja ellu tunde, et ta on kaitstud ja toetatud. Aidates kandjal saada ühendust oma kõrgema olemusega, toetab punane aventuriin elu õppetundide läbimist. Füüsilisel tasandil tervendab punane aventuriin suguelundeid, tasakaalustab vererõhku, rahustab närve, energiseerib lihaskonda ning tugevdab verd. Räägitakse ka, et see kivi aitab kehal paremini rasvu põletada ning on abiks ekseemidest ja naha seenhaigustes vabanemisel. Kuigi punane aventuriin on peamiselt juurtšakra kivi, töötab ta kõigi kolme tšakraga ning toetab seksuaalsust, elujõudu ning vaimseid võimeid.

 

VIRSIKUROOSA AVENTURIIN. Peale selle, et virsikuroosa aventuriin kannab aventuriini üldisi omadusi, on see ka õnnekivi, mis avab ukse uutele võimalustele ja toetab nende ärakasutamist parimal viisil, turgutades loovust ja suurendades heaolutunnet. See ärevust maandav ja kriitilist sisehäält vaigistav „sosinakivi” loob meditatsiooniks täpselt õige meeleseisundi. Kui aga virsikuroosat aventuriini katavad hõbedased täpid, soodustab see Maa-Ema tervendava energia voolamist läbi keha, samuti yini ja yangi tasakaalustumist.

 

BASALT on vulkaaniline kivim, tohutu kuumuse ja surve mõjul kivistunud sulanud laava. Seega on sellesse kivisse talletunud määratu vägi ning tule-energia. Need, kes tunnevad tõmmet basaldi poole, vajavad tõenäoliselt oma ellu rohkem tule-elementi. Basalt on ka tugevuse ja julguse kivi, mis aitab säilitada selgust, stabiilsust ja tasakaalu tormiliste elumuutuste keskel. Basalt on abiks kõigile neile, kelle elus toimuvad intensiivsed muutused. See kivi aitab lahustada iseloomu negatiivseid aspekte ja negatiivseid emotsioone ning toetab emotsionaalset rahu, püsivust ja kannatlikkust. Basalt võimendab heaolu- ja rahutunnet ning toetab loomingulisust. Basalt on ka kaitsev kivi, mille pinnalt negatiivsus saatjale tagasi peegeldub. Basalt on seotud kolmanda tšakraga, füüsiliselt tasandil toetab see kivi suguorganeid ning suurendab viljakust.

 

BERÜLL on puhtusekivi, mis viib teid kontakti kõrgema juhatusega ning aitab teha vaid seda, mis on nii teile kui ka kõikidele teistele kõrgemaks hüvanguks. Berüllist on abi stressirohketel aegadel, sest ta toetab kõigi mittevajalike koormate mahapanemist. Berüll on kivi, mida on juba ammustest aegadest kasutatud pühades rituaalides. Preestrinnad kasutasid berülli Kuujumalanna templites ning oma tervendusrituaalides. Olles kristallkuuli eelkäija, on berülli kasutatud ka tuleviku ennustamisel. See kivi avab kroontšakra ja aktiveerib päikesepõimiku keskuse. Berüllist võib olla abi kustuva armastuseleegi taas lõkkele puhumisel. Seda kivi kingiti vanasti pruutidele, kuna berüll aitas abikaasade energiakehadel teineteisega kohaneda ja ühte sulada. Rahustav berüll suurendab julgust, rahustab meelt, aitab püsida positiivne ning on abiks ülemäärase analüüsimise ja ärevushäirete korral. Berülli on juba sajandeid kasutatud seedeelundkonna hädade tervendamisel, samuti toetab ta kopse, vereringeelundkonda, südant, lülisammast ja luustikku. Lisaks tugevdab berüll ka organismi vastupanuvõimet mürkidele ja saasteainetele.

 

BORNIIT ehk vikerkaarekivi on üks mineraalide kuningriigi tugevamaid tervenduskivisid. Tal on võime tasakaalustada iga tšakrat, mille juurde ta asetatakse. Borniidi sisemine energia tekitab ringikujulise, päripäeva kulgeva liikumise. Vaatamata sellele, et ta asetatakse ühele tšakrale, mõjutab ta ka ülejäänud kuut tšakrat. Borniit võib kutsuda esile transformatsiooni, mis eemaldab negatiivse energia ning asendab selle kasuliku ja positiivse energiaga. Borniit on väga võimas kristall. Tal on ainulaadne võime energiseerida mitte ainult piirkonda, millele ta on asetatud, vaid ka kõiki seda ümbritsevaid alasid. Borniiti kutsutakse ka rõõmukiviks. Ta aitab kandjal saada kontakti tundega, et kõik on täpselt nii, nagu olema peab, ning aitab näha ja aktsepteerida rõõmu igas hetkes. Borniit sobib suurepäraselt inimestele, kes tegelevad vabastava hingamisega. Borniit aitab kandjal teha rahu iseenda ja oma eluga ning mõista, et kõigel, mis aset leiab, on kõrgem eesmärk. Borniit aitab leida tasakaalu emotsioonide ja intellekti vahel, aitab vabaneda mõttemustritest, mis sind enam ei teeni ning eemaldab illusiooni, mis takistab sul kogeda Jumalaga üksolemist. NB! Kuna borniit on toksiline, siis tuleks kristallvett valmistada üksnes kaudsel meetodil ning rakendada välispidiselt üksnes vigastamata nahal!

 

DALMAATSIAKIVI. Räägitakse, et kaitsva mõjuga dalmaatsiakivi annab märku, kui kandjat ähvardab mingi oht. Maandav dalmaatsiakivi aitab hingel füüsilisse kehasse ankurduda ning toetab hinge harmoonilist ja rõõmurikast inkarneerumist. Kui elate liiga palju peas, siis aitab see kivi teil rohkem praegusesse hetke ja füüsilisse kehasse tulla. Rahustav ja emotsioone harmoniseeriv dalmaatsiakivi toetab elus edasiliikumist ning aitab mõista kõikvõimalike valikute ja plaanide lähemaid ja kaugemaid tagajärgi. See tugevdav kivi suurendab ka rõõmutunnet ning on suurepärane ja jõuduandev positiivsuse genereerija. Dalmaatsiakivi transformeerib negatiivseid energiad ning mis tahes iganenud mõtte- ja tundemustreid.

 

DUMORTJERIIT mis on oma nime saanud prantsuse paleontoloogi Eugene Dumortieri järgi, soodustab suhtlemist inglite ja vaimsete teejuhtidega ning aitab teil näha igas inimolendis peituvaid väärtusi. See kivi viib teid tagasi teie hingerännaku lätete juurde ning aitab katkestada kasutuks muutunud sidemeid. Eriti suur abi on dumortjeriidist haiguste, raskete olukordade ja sõltuvuste minevikust pärit põhjuste vabastamisel. Dumortjeriit aitab stabiliseerida tasakaalutu suhte ja tõmbab ligi hingesugulast. Samuti aitab see kivi enda eest seista, käesoleva reaalsusega kohaneda ning hingelt nooreks jääda. Dumortjeriit on suurepärane positiivse ellusuhtumise tugevdaja, seetõttu saavad sellest kivist suurt kasu kriisi ja traumaga silmitsi seisvad inimesed. Dumortjeriit rahustab ning aitab koondada jõudu. Lisaks arendab see kivi ka keelelisi oskusi, soodustades suhtlemist teiste kultuuridega. Stressirohketel perioodidel on dumortjeriit abiks energiast tühjaks jooksmise vältimisel.

 

EKLOGIIT on seotud juur- ja südametšakraga. Eklogiit aitab kandjal tunda enda turvaliselt, kaitstuna ja toetatuna. See kivi aitab leida emotsionaalse tasakaalu ning vabastab kõik ebakindluse ja hirmuga seotud tunded. Eklogiit aitab emotsionaalsel tasandil terveneda, nii et inimene suudaks anda ja võtta vastu armastust kõikidel tasanditel. Eklogiidi energia aitab kandjal lähtuda maailmaga suhtlemisel südametasandilt ning kingib teadmise, et tema päralt on igal hetkel kogu universumi toetus. Füüsilisel tasandil on eklogiidist abi südame ja suguelundkonnaga seotud probleemide korral.

 

EPIDOOT ehk unakiit on visioonikivi. Kolmandale silmale paigutatuna tugevdab ja toetab see visualiseerimist ning selgeltnägemisvõimeid. Maandava toime tõttu on seda kivi hea kasutada ka pärast mediteerimist või psüühilist pingutust. Unakiit aitab tuua päevavalgele ja omaks võtta minevikust pärinevate blokeeringute algpõhjuseid ning õrnalt vabaks lasta seisundeid, mis takistavad vaimset ja psühholoogilist kasvu. Aitab tervendada ka eelmiseid elusid, sest viib teid probleemi algpõhjuseni ning aitab seda ümber mõtestada. Eelmiste eludega tegelemisel võib epidooti paigutada kolmandale silmale. Ükskõik kas probleem pärineb lähemast või kaugemast minevikust, jõuab epidoot selle algpõhjusteni kõikidel tasanditel ning toob need pinnale, mis omakorda võimaldab probleemi tervendada ja transformeerida.

 

FLUORIIT. Tõhus kristall ülesaamiseks mis tahes liiki organiseerimatusest. Fluoriit tõmbab meist välja negatiivse energia ja stressi, aidates igapäevaelu rütme korrapärasemaks muuta. See kivi identifitseerib ning kõrvaldab mis tahes häire kas siis füüsilisest kehast või peenkehadest ning puhastab ja stabiliseerib aura. Fluoriit on abiks grupitöös, kuna tagab stabiilse atmosfääri ning ühendab eri indiviidid ühise eesmärgi nimel. Fluoriit tunneb ära välistegurite mõju ning katkestab väljastpoolt tuleva psüühilise manipulatsiooni ja sobimatu sekkumise mentaaltasandi kaudu. Maandades ja integreerides vaimseid energiaid, aitab fluoriit erapooletuks jääda ning tugevdab intuitsiooni, tehes meid teadlikuks kõrgematest vaimsetest reaalsustest. Lahustab jäigastunud käitumismustrid ning aitab allasurutud emotsioonidel pinnale kerkida ja lahendust leida. Suurepärane abiline õppimisel, kuna suurendab keskendumisvõimet, paneb mõtte kiiremini tööle ning aitab uut informatsiooni omandada. See kivi on äärmiselt efektiivne arvutikiirguse ja elektromagnetilise stressi neutraliseerimisel ning õigetesse punktidesse asetatuna (mida saab kindlaks määrata pendli abil), blokeerib ka geopaatilist stressi.

 

ROHELINE FLUORIIT – see kivi puhastab ja stabiliseerib energiaid, on väga tõhus kaitsekivi, absorbeerib keskkonnast negatiivseid energiaid, katkestab väljastpoolt tuleva psüühilise manipulatsiooni ja sobimatu sekkumise mentaaltasandi kaudu, tugevdab intuitsiooni; Roheline toon fluoriidis aitab tervendada emotsionaalseid traumasid, lahustada negatiivseid energiaid ümbrusest. Toob alateadvusest esile sinna peidetud informatsiooni ning tugevdab intuitsiooni. Toimib kui kogu aura ja tšakrate, kuid eriti mõttekeha ja põrnatšakra tervendajana.

VIOLETNE FLUORIIT – stimuleerib kolmandat silma, on suurepärane abivahend meditatiivse rahuseisundi saavutamisel, tugevdab intuitsiooni, ühendab Päikese inglitega.

 

GALAKSIIT on intensiivse energiaga kivi, mida kutsutakse mõnikord ka “aurakiviks”, sest tema üheks peamiseks energeetilisteks omaduseks on aura kaitsmine, puhastamine ja tasakaalustamine. Lisaks sulgeb galaksiit ka kõik energialekked. Tegemist on transformatsioonikiviga, mis toetab eelkõige vaimset, müstilist ning intuitiivset kasvu ja muundumist. Lisaks aitab galaksiit meil oma teadvuse tasandit tõsta ning saada paremini ühendust Allika energiatega. See kivi võimendab nii intellekti kui alateadvust, vähendab stressi ja ärevust. Galaksiit on ka abiks astraalrändude ja astraalprojektsioonide puhul ning võib aidata saada ühendust teistest dimensioonidest ja planeetidelt pärit kõrgemate vaimolenditega. Füüsilisel tasandil on galaksiit abiks stressi, ärevushäirete, ajuhäirete, silmade, seedimise ja ainevahetusega seotud haiguste puhul. Tšakratest on galaksiit kõige enam seotud kroontšakraga.

 

GALENIIT on harmooniakivi, mis toob tasakaalu kõikidel tasanditel, harmoniseerides nii füüsilist keha, eeterkeha kui ka vaimseid kehasid. Galeniit on võimas maandav kivi, mis aitab ankurduda ning leida oma keset. Galeniit on abiks holistilisel tervendamisel, ta on suurepärane abivahend kõikidele arstidele, homöopaatidele, taimeravitsejatele ja tervendajatele. Galeniit avardab meelt, tuues uusi ideid ning lahustades piirangulisi mõttemustreid. Galeniit toetab sisemisi nägemusi, seega on ta abiks eelmiste elude meenutamisel. Galeniit aitab vastu astuda ka kõige hullematele hirmudele ning need ületada. Galeniit on abiks isikliku vaimse tee alustamisel ning aitab saada kontakti oma väega. Galeniit leevendab elektromagnetilise kiirguse ning pikaajalise arvuti ees viibimise mõjusid. Füüsilisel tasandil leevendab galeniit põletikke ja lööbeid, stimuleerib vereringet, on kasulik veenidele ning parandab seleeni ja tsingi omastamist. Kaitseb ka radiatsiooni eest, on kasulik juustele ning aitab üle saada sõltuvustest. NB! Kuna galeniit sisaldab pliid, tuleb kristallvett valmistada vaid kaudsel meetodil ning rakendada välispidiselt üksnes vigastamata nahal!

 

GRANAAT on saanud oma nime granaatõuna (granatum) seemne järgi. Granaat toob head õnne, kui see teile kingitakse, kuid kui keegi granaadi varastab, hakkab teda jälitama ebaedu. Viiesaja aasta eest kasutati granaati nõiduse ja kurjade vaimude eemalepeletamiseks. See kivi on võimas energiseerija ja kaitsja, mis hoiatab läheneva ohu eest ja kahjustab vaenlasi. Traditsiooniliselt kihlasõrmuste valmistamiseks kasutatav granaat toetab armastust ja pühendumist ning kõrvaldab takistused ja tabud. Granaat avab südant ja suurendab eneseusaldust. See kivi tasakaalustab seksuaalsust ja leevendab emotsionaalseid ebakõlasid. Punane granaat stimuleerib kundalini energia kontrollitud tõusu, tõstab potentsi, tugevdab seksuaalenergiat transformeerivate tantristilike praktikate mõju ning aitab ligi tõmmata vastastikust seksuaalset tervenemist soodustava partneri. Granaadist on abi kriisiaegadel ja olukordades, kus näib puuduvat väljapääsutee või kui elu on purunenud või täis valu. Granaat tugevdab elujäämisinstinkti, lisades julgust ja lootust. Granaadi mõju all saavad kriisidest teie sisemist tugevust proovile panevad väljakutsed; see kivi aitab ligi tõmmata ka vajaminevat abi. Oma aja ära elanud sissejuurdunud käitumismustreid ja iganenud ideid lahustades aitab granaat võitu saada sisemisest vastupanust ning tühistada alateadlikku enesesabotaaži. Olles tugevasti seotud ajuripatsiga, soodustab granaat teadvuse avardumist, eelmiste elude meeldetuletamist ja kehaväliseid kogemusi. Granaat aktiveerib ka teisi kristalle, võimendades nende toimet. Kandiliseks lihvitud granaat tõmbab ligi ärialast edu.

 

HAOLIIT julgustab teid võtma eest isiksusele omast maski, mida maailmaga silmitsi seismiseks kasutate, lubades teil jääda ustavaks nii iseenda kui oma sisemise tarkuse suhtes. See kivi paneb aluse vaimsele häälestatusele ning valmistab teid ette vaimsete äratundmisteni jõudmiseks. Haoliidist on abi kehavälistel rännakutel ning eelmiste elude külastamisel. Haoliidile keskendudes avaneb teile tee mõnda teise aega või dimensiooni. Kolmandale silmale asetatuna aitab see kivi meenutada teisi elusid, kaasa arvatud elude vahele jäänud aega. Taskusse pandud haoliit imab endasse nii teie endis peituva kui ka kogu teile suunatud viha. Haoliit aitab sõnastada nii vaimseid kui materiaalseid püüdlusi, hõlbustab nende saavutamist ning soodustades rahulikku ja mõistlikku suhtlemist.

 

HELIOTROOP ehk verekivi. See kivi aitab elada hetkes, ent 3000 aastat tagasi kasutati seda Vana-Babülonis vaenlastest võitu saamiseks ning sel arvati olevat kivimüüre varisema panev vägi. Öeldakse, et müstiliste ja maagiliste omadustega verekivi kontrollib ilma ning annab väe eemale peletada kurjust ja negatiivsust, tagades teile võime juhtida ja suunata vaimseid energiaid. Iidsetel aegadel peeti seda „kuuldavaks oraakliks”, mis hoiatas ohu eest, tekitades kummalist heli. Verekivi on suurepärane verepuhastaja, immuunsüsteemi tugevdaja, võimas tervendaja ja energiseerija. Tänu oma maandavatele ja kaitsvatele omadustele hoiab verekivi eemal soovimatud mõjud. See kivi õpetab strateegilise tagasitõmbumise ja paindlikkusega vältima ohtlikke olukordi ning aitab mõista, et transformatsioonile eelneb sageli kaos. Verekivi maandab südameenergiat, vähendab ärrituvust, ärevust ja kannatamatust, tervendades ka esivanemate jäetud pärandit.

 

HEMATIIT mida on peetud sõtta siirduvate sõdurite kaitsjaks, suurendab kandja isiklikku külgetõmbejõudu, ravib eelmistes eludes sõdalastena kehastunud inimeste viha- ja valutundeid, toetades ka oma praeguses elus karmast tingitud võitlusi pidavaid inimesi. Harmoniseerides vaimu, keha ja hinge, eemaldab see tõhus maanduskivi energia ülejäägid ning eraldab teie emotsioonid teiste inimeste omadest. Hematiit kaitseb kehavälistel rännakutel hinge ja aitab sel kehasse naasta. Võimsa yang-kivina tasakaalustab hematiit meridiaane, parandab yini tasakaalutusi, lahustab negatiivsuse ja tugevdab aurat. See ellujäämisvõimet parandav kivi aitab alateadvuses peituvale ligi pääseda, suunates tähelepanu teie elu juhtivatele täitumata soovidele. Vigadest õppimist toetades aitab hematiit näkku vaadata isiksuse varjuküljele. Imepärast mälu parandajat hematiiti ei ole soovitatav hoida põletikulise koha peal ega kasutada järjest pikkade perioodide vältel.

 

INGLIJUUKSED ehk rutiilkvarts. Rutilatsioon (tina sisaldus) tekitab kvartsile väga võimsa tervendava välja, kuna võimendab kristallist läbivoolavat kõrgema energia voogu, juhtides selle otse kehasse. Väljendab kosmilise valguse täiuslikku tasakaalu ning on hinge valgustaja. Rutiilkvarts (ehk inglijuuksed) aitab kõrvaldada takistusi vaimse kasvu teel ning lahti lasta minevikku, kutsudes üles andestamisele kõikidel tasanditel. Avab aura, lastes tervendava energia sisse ning – filtreerides välja negatiivse energia –, aitab vabastada allasurutud emotsioone ja on abiks enesele otsavaatamisel ning eneses oleva pimeda poole aktsepteerimisel ja transformeerimisel. Tagab ülivõimsa kaitse psüühilise rünnaku korral. Varasemate elude tervendamisprotsessis eemaldab rasked energiad ja aitab mõista, millised eelmistes kehastustes kogetud sündmused mõjutavad olevikku kõige enam. Ühendab meid hinge õppetundidega ning on abiks praeguse elu ülesande mõistmisel. Rutiilkvarts tungib probleemide juurteni, toetab üleminekuperioodidel ja suunamuutuste korral. Emotsionaalsel tasandil leevendab rutiilkvarts sünget meeleolu ning toimib antidepressandina. Vabastab hirme, foobiaid ja ärevust, aitab muuta ja ümber pöörata enesevastast käitumist.

 

INGLIKIVI ehk PETALIIT avab ühenduse kosmilisega teadvusega ning tagab ohutu keskkonna vaimsete kontaktide või nägemuste hõlbustamiseks; petaliit soodustab vaimset puhastumist ja aitab transformeerida teie elus esinevate ebakõlad; on eriti tõhus kivi esivanematelt ülekandunud mustrite ja suguvõsa karma tervendamisel, kuna viib teid tagasi häire tekkimise eelsesse aega ning aitab vabastada mis tahes negatiivset karmat; puhastades aura ja mentaalkeha negatiivsetest energiatest, on petaliit abiks ka ahistavate sidemete läbilõikamisel; ühendades teid teie kõrgema olemusega, katkestab see kivi manipulatsiooni kõikidel tasanditel ning neutraliseerib musta maagia; kõrge vibratsiooniga roosa petaliit on ka kaastunde kivi, mis tugevdab emotsionaalkeha, puhastab südamemeridiaani ning aitab vabaneda emotsionaalsest taagast, avades tee külluslikule armastusekogemusele.

 

JASPIS mis on tuntud kui „ülim toitja”, hoiab ja toetab stressirohketel aegadel, ühendades tervikuks elu kõik erinevad aspektid. See kivi soodustab šamaanirännakuid, pendliga töötamist ning unenägude meeldejätmist. Kaitset pakkudes kogub jaspis endasse negatiivse energia, tasakaalustab yini ja yangi ning viib füüsilise, emotsionaal- ja mentaalkeha eeterkehaga vastavusse. Andes julgust probleemidele enesekindlalt vastu seista ning enda suhtes ausaks jääda, tagab jaspis otsusekindluse kõigis püüdlustes ning on toeks olukorras, kus konflikt on vältimatu. See kivi soodustab kiiret mõttetegevust, parandab teie organisatoorseid võimeid ja ettenägemisvõimet uute projektide algatamisel, samuti ergutab kujutlusvõimet ning aitab teie ideedel realiseeruda.

 

BRETŠASTANUD JASPIS (hematiidisoontega jaspis) on suurepärane abiline, mis aitab teil leida emotsionaalset taasakaalu ning püsida kahe jalaga maa peal. Sobib väga hästi inimestele, kes kipuvad liialt “peas elame”. Bretšastunud jaspis aitab vabaned üleliigsest energiast pea piirkonnas ning soodustab mõtteselgust.

 

KAMBABA JASPIS on suurepärane kaitsekivi, mis pakub kaitset nii tavamaailmas kui astraaltasandil rändajatele. Kambaba jaspis on võimas maandav kivi, mis sobib hästi tervendamiseks. See kivi rahustab meelt ja võimendab rahutunnet, vähendab hirmusid, tõstab eneseusaldust, inspireerib ja julgustab, aitab saada ühenduse sisemise tarkusega ning parandab suhteid teiste inimestega. Kambaba jaspis on ka suurepärane abivahend aurade nägemiseks ja interpreteerimiseks ning aitab saada ühendust Akašši kroonikatega. Füüsilise keha tasandil aitab kambaba jaspis kehal vitamiine ja mineraale assimileerida ning toetab keha mürkidest vabanemist. Kambaba jaspis mõjub energeetiliselt toniseerivana pikemast haigusest tervenejatele, tugevdab immuunsüsteemi ning toetab rakkude taastumisprotsessi.

 

LEOPARDINAHA JASPIS. Räägitakse, et leopardinaha-jaspis seab jalule tasakaalu valguse ja pimeduse vahel, aidates mõista, et tumedus on vaid valguse täiendpool, mitte selle vaenlane. See kivi on kujumuutjate kivi, mis aitab liikuda maailmade vahel. Leopardinaha-jaspis toetab karmiliste kokkulepete ning enne kehastumist sõlmitud hingedevaheliste lepingute täitmist. Kui need kokkulepped ja lepingud pole aga enam mingil põhjusel toimivad, siis aitab see kivi need tühistada või leida neile uue vormi. Leopardinaha-jaspis aitab teil saada vabaks välistest mõjutustest ning toetab sisemise juhtimise kuulamist ja järgimist. See kivi vähendab ebakindlust, tervendab emotsionaalkeha ning tugevdab individuaalsuse tunnet. Kui soovite leida tasakaalu pasiivsuse ja aktiivsuse, vaimususe ja emotsioonide vahel, siis sobib selleks just leopardinaha-jaspis. Tugevdades keha loomulikku vastupanuvõimet, toetab leopardinaha-jaspis ka tervena püsimist.

 

MEREKARBI MARMOR-JASPIS ühendab endas marmori ja jaspise omadused. See kivi on pärit Hiinast ning kuigi seda levitatakse enamasti merekarbi jaspise nime all, on sisuliselt tegemist marmoriga. Maandav ja kaitsev merekarbi marmor-jaspis on abiks mees- ja naisenergiate tasakaalustamisel. Lisaks väestab ja tugevdab see kivi kandaja füüsilist, mentaalset ja vaimset olemust.

 

MOOKAIIT on üks jaspise eri vormidest. Mookaiit loob tasakaalu sisemise ja välise kogemuse vahel. See annab mõlemat – nii soovi uute kogemuste järele kui ka sügava rahu, millega neid vastu võtta. See kivi teeb nähtavaks kõik võimalused ning aitab seejärel õigete valikute tegemisel. Füüsiliselt on mookaiit stabiliseeriv kivi, mis tugevdab immuunsüsteemi, toetab haavade paranemist ning puhastab verd.

 

OOKEANIJASPIS avastati Madagaskaril, kus seda kaevandatakse maa ja mere piiril. Väidetavalt on see kivi seotud Atlantisega ning sisaldab endas iidseid müstilisi teadmisi. Ookeanijaspise mustrid sümboliseerivad kõige omavahelist seotust. Aidates meil toime tulla muutustega, meenutab see rahustav ja toetav kivi, et elu on tsükliline, rütmiline ja voolav. Õrnalt ja kindlalt toimiv ookeanijaspis toob pinnale kauapeidetud lahendamata emotsionaalsed probleemid ning aitab meil võtta vastutuse iseenda ja oma elu eest enese kätte. Jõuduandev ookeanijaspis pakub kaitset kõikvõimalike negatiivset energiate korral ning aitab meil jääda armastavaks – nii iseenda kui ka teiste vastu.

 

PILTJASPIS on seotud eelkõige Maa-Emaga ning vahendab meile Tema toetust, tervendust, nõuandeid ja kohalolekut. Piltjaspise peal olevad “pildid” sisaldavad aga sõnumeid minevikust. See kivi aitab pinnale tuua peidetud süütundeid, kadedust, viha, armastust ning teisi allasurutud mõtteid ja tundeid, mis võivad pärineda kas sellest kui eelnevatest eludest. Pärast allasurutud mõtete ja tunnete teadvustamist, need vabanevad ja lahustuvad ning avaneb kogetu taha peidetud suurem ja sügavam õppetund. See aitab meil liikuda oma teekonnal edasi üha suurema valguse ja iseenda vaimse olemuse omaksvõtmise poole. Lisaks leevendab piltjaspis hirme, stimuleerib immuunsüsteemi ning puhastab neere.

 

PUNANE JASPIS. Peale selle, et punane jaspis kannab jaspise üldisi omadusi, pakub ta õrna stimulatsiooni, maandades energiat ja aidates lahendada ülekohtuseid olukordi. Punane jaspis toob probleemid päevavalgele enne nende ägenemist, moodustades suurepärase rahustava „murehelme”, mida on hea peos hoida. Padja all aitab see paremini unenägusid meelde jätta. Juurtšakrat stimuleerides, aurat puhastades ja stabiliseerides suunab punane jaspis negatiivsuse tagasi selle allikasse. Punane jaspis maandab seksuaalset agressiivsust, häälestab partnereid teineteisele ning toetab tantristlikke seksuaalpraktikaid.

 

SISEMAA-JASPIST kaevandatakse Austraalias. Sisemaa-jaspis näitab meile, et paradiis pole midagi kauget ja kättesaamatut ning et me võime kogeda taevast maa peal just nüüd ja praegu. Sisemaa-jaspis ühendab endas suure väe ning puhta õrnuse ning aitab neid kvaliteete meie olemuses aktiveerida.

 

KALTSEDON ehk sinine pitsahhaat on võimas puhastaja, mis harmoniseerib meelt, keha, tundeid ja vaimu. See on rahu ja tasakaalu kivi, mis lahustab viha-, vaenulikkuse- ja ärrituseenergiad. Sinine kaltsedon toetab mentaalset ja emotsionaalset tasakaalu ning aitab saada kontakti on emotsioonidega. See kivi aitab vabaneda kõigest soovimatust kasutaja elus. Kaltsedoni on kasutatud ka musta maagi, psüühiliste rünnakute ning muu negatiivse maagia tagasitõrjumiseks, sest sellel võimsal, kuid samas pehme energiaga kivil, on võime tõrjuda negatiivseid energiaid ning absorbeerida vaid postiivseid energiaid. Kaltsedon on parim kivi, mida kasutada kõiksugu kaela, mandlite ja häälepaeltaga seotud probleemide puhul. See kivi ravib ka kopse ning aitab puhastada hingamissüsteemi suitsetamise mõjudest. Immuunsüsteemi tugevdav sinine kaltsedon toetab ka lahtiste haavade paranemist. Kõritšakra kivi sinine kaltsedon on ka loomingu kivi, mis aitab avaneda uutele ideedele ning kohaneda uute situatsioonidega. Kaltsedon toetab võimet õppida uusi keeli ning parandab mälu. Sinine kaltsedon avab südame ning annab võime vaadata optimistlikult tulevikku.

 

KALTSIIT on erakordne võimendaja ja puhastaja. Üksnes kaltsiidi olemasolu ruumis puhastab keskkonna negatiivsetest energiatest ja tõstab su sagedust. Keha siseselt eemaldab kaltsiit stagneerunud energia. Puhastab nii füüsilisi kui peenkehasid. Kaltsiit on aktiivne kristall, mis kiirendab kasvu ja arengut. See on ka väga vaimne kivi, mis aitab ühendust saada kõrgema teadvusega ning on abiks kõrgema teadlikkuse, ülemeeleliste võimete, kanaldamisoskuse ja kehaväliste kogemuste omandamisel. See kivi kiirendab vaimset arengut ja aitab hingel oma kogemusi kehasse tagasipöördumisel meeles pidada. Mentaalsel tasandil rahustab kaltsiit tormlevaid mõtteid, õpetab vahet tegemist ja analüüsioskust, kutsub esile vaimseid taipamisi (äratundmisi) ja on abiks ammuunustatud teadmiste meenutamisel. Aitab eristada olulist ebaolulisest ning õpetab seda, kuidas ideid ellu viia. Vajalik kivi õppimisprotsessi toetamisel ja hõlbustamisel.

 

ORANŽ KALTSIIT. Peale selle, et oranž kaltsiit kannab kaltsiidi üldisi omadusi, on tegemist väga võimsa energiseerija ja puhastajaga. Oranž kaltsiit tasakaalustab emotsioone, vabastab hirmust ja depressioonist, lahustades probleemid ja suurendades potentsiaali maksimumini. See kivi eemaldab seksuaaltšakrasse kinnitunud karmalised köidikud ja mälestused minevikus asetleidnud väärkohtlemisest, soodustades tervenemist kõigil tasandeil. Oranž kaltsiit integreerib igapäevaellu uusi arusaamu ja loovust.

 

KOLLANE KALTSIIT või MEEKALTSIIT on erakordne võimendaja ja puhastaja, väga kõrge vaimse vibratsiooniga, juhatab kõrgemale teadvustasandile ja avab ülemeelelisi võimeid, õpetab südamega mõtlemist ning aitab kontakti saada universaalse teadvusega.

 

SININE KALTSIIT. Võimsa tervendaja ja puhastajana imab sinine kaltsiit energia endasse, filtreerib selle ja suunab siis tagasi saatjale, kes sellest kasu saab. Peale selle, et sinine kaltsiit kannab kaltsiidi üldisi omadusi, vaigistab see tormlevaid mõtteid ning aitab saavutada selgust. See suurepärane vaimse kasvu käivitaja ja lõdvestaja rahustab närve ning vabastab ärevuse.

 

KARNEOOL tuleneb ladinakeelsest sõnast „carnis”, mis tähendab liha. Sügavpunane kuumtöödeldud karneool võib paista vastu valgust triibuline, looduslik karneool aga hägune. Vanad egiptlased armastasid karneooli, uskudes, et see aitab hinge tema rännakul ning omab võimsat kaitsvat väge surmajärgses elus. Nad kandsid seda kivi ka viha, kadeduse ning armukadeduse leevendamiseks ja transformeerimiseks. Olles kõrge vibratsiooniga stabiliseeriv kivi, ankurdab karneool teid käesolevasse hetke ning on suurepärane elujõu taastaja. Karneoolil on võime puhastada ka teisi kive. Kiirates välja elujaatavat suhtumist, vabastab karneool hirmust surma ees ning aitab teha positiivseid valikuid. Toetades väärkohtlemisest ja ahistamisest ülesaamist, suurendab karneool eneseusaldust, laskmata negatiivsusel võimust võtta. Kasutatuna meditatsioonis, vabastab karneool segavatest mõtetest, ent igapäevaelus aitab unistajatel argireaalsusega paremini hakkama saada. Küllusekivina toetab karneool edu saavutamist nii ärialal kui muudes valdkondades.

 

KASSISILM – uue alguse kivi, mis aitab vabaneda vanadest mustritest ning minevikule andestada; kaitseb üleminekuperioodidel kandaja aurat ning teeb selle negatiivsetele mõjudele nähtamatuks; toob ilu, õnne, rahu ja enesekindlust. Väga tugev puhastav ja kaitsev toime inimese hingetasandile, muutes isiku igasuguste võõrmõjude suhtes kättesaamatuks. Kaitseb astraalsete rünnakute eest, muutes inimese kindlamaks. Selle kivi roll kandub üle ka kivi omaniku perekonnale ja varandusele. Samas kasvatab oma kandja tahtejõudu, otsustavust, teravat mõistust ja vastupidavust ning tugevdab inimese moraalseid omadusi. Kõik silmad (kulli, tiigri ja kassisilm) on väga kapriissed ja  töötavad ainult iseennast valitseva tõelise peremehe käes. Neid kive võib võrrelda koertega, kes on ustavad ainult oma peremehele, nendega tuleb väga pikalt harjuda.

 

KIVISTUNUD PUIT. Maa energiaga täidetud kivistunud puit on suurepärane maanduskivi. Kivistunud puit aitab mõista ka minevikust pärinevat tarkust ja õppetunde. See kivi toetab kõiki, kelle töö või hobid on vähegi seotud iidsete õpetuste või muistsete aegade uurimisega. Toetades töötamist eelmistest eludest pärinevate probleemidega, aitab kivistunud puit ligi pääseda Akaši kroonikates peituvatele informatsioonile. Kivistunud puitu kasutatakse sageli ka loodusvaimudega töötamisel ning nende sõnumite kanaldamisel. Toetades ja kaitstes kõiki, kes tegelevad looduse ja keskkonna kaitsmisega, on kivistunud puit ka evolutsiooni ja ülestõusmise kivi, mis on abiks isikliku arengu ning vaimse kasvu protsessis.

 

KORALL pole mineraal, vaid moodustub korallpolüüpide poolt eritatavast lubiainest, koosnedes peamiselt aragoniidist. Korall sümboliseerib tagasihoidlikkust, õnne ja surematust. Vanas Kreekas kasutati punast ja roosat koralli õnne ja surematust toovate amulettide valmistamisel, mis olid võimelised kaitsma õnnetuste ja haiguste eest. Maagiline korall on traditsiooniline kingitus last ootavale emale ning kaitsev amulett vastsündinule ja väikestele lastele. Korall pärineb merest ning on seega seotud emotsionaalse tervenemisega. Korall absorbeerib negatiivseid energiaid, toetab sõprust ja platoonilist armastust ning võimendab intuitsiooni. Korall vaigistab emotsioone ning aitab leida sisemist rahu. Korall on hea kivi rännumeestele ning kaitseb reisides ohtude eest. Usutakse, et korall maandab stressi, leevendab hirme ning toetab stabiilset pereelu. Korall aitab rumaluse, närvilisuse, hirmude, depressiooni, suitsiidimõtete, paanika ja õudusunenägude korral ning toob kandjas esile vapruse, tarkuse ning ettenägelikkuse. Koralli kasutatakse edu külgetõmbamiseks ning see kivi võimendab ettenägemisvõimet. Usutakse ka, et korall kaitseb kurja silma eest ning et ta suudab tõrjuda needusi. Füüsilisel tasandi tugevdab korall vereringeelundkonda ja luustikku ning soodustab kudede taastamist. Korall on abiks ka selgrookanali, seedekanali ja närvisüsteemiga seotud häirete tervendamisel.

 

PUNANE KORALL on juurtšakra kivi, mis toetab eesmärkide saavutamist ning kaitseb depressiooni ja masenduse eest. See kivi sümboliseerib armastust, kirge ja seksuaalset veetlevust. Jõudu andev punane korall on parim ehe rasedale naisele. Korall toetab ka ema ja lapse omavahelise sideme tugevnemist ning soodustab rasestumist. Füüsilisel tasandil on punane korall abiks lihassüsteemi puhastamisel, samuti aitab luksumise, voolmete ja kõrvetiste puhul ning leevendab mensturatsioonivaevusi. Punane korall on abiks ka neeru- ja põiehädade korral.

 

ROOSA KORALL leevendab emotsionaalsetest probleemidest tingitud stressi ning tugevdab sõprussuhteid ja kiindumusi. Roosast korallist võib abi olla unehäirete leevendamisel ning see kivi aitab ka naiste viljakusega seotud probleemide korral.

 

KIVISTUNUD KORALL on tugev emotsionaalse tasandi kivi, mis stabiliseerib ja tasakaalustab emotsioone ning muudab need voolavamaks. Kivistunud korall aitab saada kontakti nii selle kui eelmiste elude mälestustega. Kasutades kivistunud koralli tervendamisel või meditatsioonis, tugevneb võime meenutada eelmiseid elusid ning mõista, kuidas eelmistest kehastustest lähtuvad energiad mõjutavad meie praegust elu, et jõuda seeläbi mõistmise ja vabanemiseni. Kivistunud korall aitab lahti saada vanadest energiatest ning liikuda elus edasi. See kivi on suurepärane abivahend transformatsiooni ja ülemineku toetamiseks. Kivistunud korall toetab vaimset arengut ning aitab meil kontakti saada oma tõelise olemusega.

 

KRÜSOKOLLA on suurepärane aura puhastaja ning võimas kõrgemate energiate läbilaskja, tõhus abivahend suhtlemisel nii teiste inimestega kui kõrgemate maailmadega, aitab aktsepteerida muutusi ja rahulikuks jääda pidevalt vahelduvates elusituatsioonides, soodustab keskmesolekut ja erapooletust, toetab oma tões püsimist ning oma tõe rahumeelset väljendamist; tervendab suhteid, vabastab negatiivsetest energiatest, pöörab ümber sinu kõrgeimat teed õõnestavad programmeeringud, tervendab südamevalu ning suurendab võimet armastada.

 

KRÜSOPRAAS on sügavalt rahustava toimega, tervendab sisemist last, leevendab öiseid hirme ning hoiab eemale halvad unenäod. Antiikrahvaste arvamuse kohaselt tõearmastust soodustav krüsopraas sisendab optimismi ja toetab sisekaemust. Krüsopraas ärgitab saavutama sügavaid meditatiivseid seisundeid ja aitab tekitada tunnet, et olete osa jumalikust tervikust. Krüsopraasist on abi egoistlike motiivide leidmisel oma minevikust ning teie arengut mõjutanud põhjuse-tagajärje kindlakstegemisel. See kivi aitab teil muuta oma käitumine teie poolt püstitatud ideaalidele vastavaks. Krüsopraas tervendab sisemist last, vallandades lapsepõlves kogetud emotsioone, ning aitab jagu saada sundmõtetest, pöörates teie tähelepanu enam positiivsetele sündmustele. See kivi ergutab tunnustama nii ennast kui teisi.

 

KULDKIVI on inimeste poolt loodud poolvääriskivi, mida on tuntud juba renessanssiajast alates. See kivi loodi kogemata Euroopa alkeemikute poolt, kes üritasid teha kulda. Punane kuldkivi suurendab elujõudu ning annab postiiivset energiat. Maandav ja tasakaalustav kuldkivi aktiveerib esimest ja teist tšakrat.

 

KULLISILM puhastab ja väestab juurtšakrat ning stimuleerib ja kosutab füüsilist keha. Kullisilm on suurepärane maandav kivi, mis toetab ühenduse saamist Maa energiatega. Selle kiviga töötamine võimandab ka psüühilisi võimeid – nt selgeltnägemist. Kodu või kontori küllusenurka paigutatuna tõmbab kullisilm ligi küllust. See kivi on eriti hea abivahend piiravate ja negatiivsete mõttemustrite ja kivistunud käitumisviiside lahustamisel. Kullisilm aitab näha oma probleeme kõrvalt, vähendab pessimismi ning soovi teisi oma probleemides süüdistada. Kullisilm aitab pinnale tõusta ka allasurutud emotsioonidel ning sellest või eelmistest eludest pärinevatel traumadel. Kolmandale silmale paigutatuna aitab kullisilm jõuda emotsionaalse blokeeringu algpõhjuseni, asugu see blokeering siis praeguses või mõnes eelmises elus.

 

KUNTSIIT. Olles äärmiselt kõrgsageduslik kivi, aitab kuntsiit südamel avaneda tingimusteta armastusele. Viies sügavasse meditatiivsesse seisundisse ja aidates keskenduda, on kuntsiit abiks neile, kelle jaoks mediteerimine on väljakutse. Omades väge hajutada negatiivsust, loob see kristall aura ümber kaitsva kihi, mis pagendab kõik külgeklammerdunud astraalolevused ning väljastpoolt tulevad mentaalsed mõjutajad. Kuntsiit aitab säilitada oma isiklikku energiat ka keset rahvahulka. Eemaldades teel takistused, aitab see kristall toime tulla mis tahes surveolukorraga. Vajalik tervendaja igaühele, kes oli sunnitud liiga kiiresti suureks kasvama. Kuntsiit aitab meenutada ka neid sündmusi, mille mälu blokeerinud on, ning asetatult südamele, annab tagasi kaotatud usalduse ja süütuse. Eemaldades emotsionaalse saasta ning vabastades allasurutud emotsioone, tervendab kuntsiit südamevalu, eriti seda, mida kanname endas eelmistest eludest. Hajutades vastupanu, aitab see kivi leida vajadusel kesktee enese ja teiste vajadustele vastutulemise vahel, innustades olukordadele lähenema konstruktiivse kriitikaga. Kuntsiit on kõrgsageduslik kivi.

 

KUUKIVI. Selle meremeeste ja rändurite kaitsja mõju on intensiivsem kasvava ja mahedam kahaneva kuu ajal. Kuukivist on abi jumalanna omaduste kehastamise poole püüdlemisel. Olles võimas intuitsiooni aktiveerija, võib esile kutsuda tugevaid nägemusi. Seega võite vajada kõrvale mõnd tasakaalustavat ja maandavat kivi, mis aitaks läbi näha illusioonidest ning ohjeldada psüühiliste kogemustega kaasneda võivaid ülevoolavaid tundeid. Nagu kuugi on see kivi peegeldav ning meenutab teile, et kõik moodustab osa muutuste tsüklist. Kuigi vähendab emotsionaalse ülereageerimise kalduvust, võib kuukivi täiskuu ajal võimendada tundlike inimeste emotsioone, eriti neid, mis on teistelt ülevõetud. Kuukivi aitab mõista unenägusid, eelkõige täiskuu ajal nähtuid, ning arendab teie metafüüsilisi võimeid, sealhulgas selgeltnägemist. See uute alguste kivi on vastuvõtliku, passiivse, naiseliku energia kandja, tasakaalustab mees- ja naisenergiad ning aitab mehi, kes soovivad saada kontakti oma naiseliku poolega. Kuukivi toimib mahendavalt ja pehmendavalt nii ülemäära macholikke meeste kui agressiivsete naiste puhul, avab teadvuse ootamatutele ja vahel irratsionaalsetena mõjuvatele impulssidele, samuti õnnelikele juhustele ja kokkusattumustele. Päikesepõimikule asetatuna tõmbab sealt välja vanad tundemustrid.

 

VIKERKAAREKUUKIVI mis kannab naiseliku tarkuse ning Suure Jumalanna energiaid, on väga rahustav ja harmoniseeriv mõju. See kivi tugevdab intuitsiooni ja psüühilist vastuvõtlikkust ning aitab leida kooskõla ja tasakaalu kogu Loominguga. Kivil peegelduv vikerkaar mõjub ülendavalt ja puhastavalt ning võimendab loomingulisust.

 

KVARTS on tänu oma unikaalsele kristallvõrele planeedi kõige võimsam ravitseja ja energiat võimendav kivi. Kvartsi leidub kõikjal maailmas. See neelab, talletab, vabastab ja reguleerib energiat ning on suurepärane blokeeringutest vabastaja. Kuna kvartskristallid viivad energeetilise mustri algsesse täiuslikku olekusse, siis sobivad nad suurepäraselt tervendamiseks. Kvarts puhastab ja tugevdab nii elundeid kui peenkehasid ning toetab hinge sügavaimate kihistuste tervenemist. Talletades informatsiooni nagu looduslik arvuti, kujutavad kvartskristallid endast omamoodi vaimset raamatukogu, mis vaid ootab külastamist. Kvartsil on ka võime lahustada eeterkehas paiknevaid eelmiste eludega seotud traumasid ning kõiki negatiivsed mõtte- ja tundemustreid.

 

ROOSA KVARTS. Olles tingimusteta armastuse ja piiritu rahu kivi, on roosa kvarts kõige tähtsam kristall südame ning südametšakra tervendamisel. See imeilus kivi muudab meid vastuvõtlikuks ilule selle kõikides avaldumisvormides. Romantiline roosa kvarts tõmbab ligi armastust. Kui asetad selle kristalli voodi kõrvale või paigutad oma kodus suhete nurka, siis tõmbad ligi armastust. Ka toetab roosa kvarts su olemusolevat suhet ning taastab või tugevdab partnerite vahelist usaldust ja harmooniat. Roosa kvarts on parim emotsionaalse tasandi tervendaja. Vabastades väljendamata emotsioone ja hingepiina ning lahustades emotsionaalse sõltuvuse, leevendab ta sissepoole pööratud valu ning tervendab kaotusest tingitud kannatust, avades su südame ja muutes su taas armastusele vastuvõtlikuks. Kui oled armastanud ja armastatud inimese kaotanud, siis leevendab roosa kvarts leinavalu. Ka õpetab roosa kvarts, kuidas armastada iseennast ning julgustab enesele andestama ja ennast aktsepteerima, äratades eneseusalduse ja eneseväärtustamise tunde. Olles asendamatu trauma- või kriisiolukorras, toimib roosa kvarts nagu esmaabi, rahustades ja energiavälju taas tasakaalu viies. See kivi eemaldab negatiivse energia ning asendab selle armastavate vibratsioonidega. Tugevdades empaatiat ja sensitiivsust ning aidates aktsepteerida vajalikke muutusi, on roosa kvarts suurpärane kivi näiteks keskeakriisi puhul, ent ka teiste elumuutuste korral. Kui hoida käes roosat kvartsi, siis võimenduvad su positiivsed afirmatsioonid, sest see kivi meenutab sulle su tegelikke ja kõrgemaid taotlusi. Roosa kvarts on kõrge vibratsiooniga kivi.

 

RUTIILKVARTS. Rutilatsioon (tina sisaldus) tekitab kvartsile väga võimsa tervendava välja, kuna võimendab kristallist läbivoolavat kõrgema energia voogu, juhtides selle otse kehasse. Väljendab kosmilise valguse täiuslikku tasakaalu ning on hinge valgustaja. Rutiilkvarts (ehk inglijuuksed) aitab kõrvaldada takistusi vaimse kasvu teel ning lahti lasta minevikku, kutsudes üles andestamisele kõikidel tasanditel. Avab aura, lastes tervendava energia sisse ning filtreerides välja negatiivse energia, aitab vabastada allasurutud emotsioone ja on abiks enesele otsavaatamisel ning eneses oleva pimeda poole aktsepteerimisel ja transformeerimisel. Tagab ülivõimsa kaitse psüühilise rünnaku korral. Varasemate elude tervendamisprotsessis eemaldab rasked energiad ja aitab mõista, millised eelmistes kehastustes kogetud sündmused mõjutavad olevikku kõige enam. Ühendab meid hinge õppetundidega ning on abiks praeguse elu ülesande mõistmisel. Rutiilkvarts tungib probleemide juurteni, toetab üleminekuperioodidel ja suunamuutuste korral. Emotsionaalsel tasandil leevendab rutiilkvarts sünget meeleolu ning toimib antidepressandina. Vabastab hirme, foobiaid ja ärevust, aitab muuta ja ümber pöörata enesevastast käitumist.

 

SININE KVARTS toetab suhtlemist, kus te tõeliselt teise inimeseni jõuate, ning vaigistab hirme. Meelt rahustava kivina aitab see mõista iseenda vaimset olemust ja lisab kandjasse lootust. Sinine kvarts puhastab ka vereringet ja tugevdab immuunsüsteemi. Tervendamisel on soovitav seda kivi kasutada ülakeha organite toetamiseks.

 

SUITSUKVARTS. Hingi teispoolsusesse juhtiv suitsukvarts kujutab endast üht kõige tõhusamat maandajat ja puhastajat. Sel kaitsekivil on tugev ühendus Maaga ning ta toetab ka keskkonna tervendamist, pakkudes selleks ökoloogilisi lahendusi. Vahendades positiivset vibratsiooni, blokeerib suitsukvarts geopaatilist stressi, imab endasse elektromagnetilise saasta ning aitab kaasa mürkide eemaldamisele kõikidel tasanditel. Suitsukvartsi võib kasutada jalge all asuva maatšakra toetamiseks või kaitseks piirkondades, kus Maa energia on rahutu. See kivi õpetab loobuma kõigest, mis teid enam ei teeni. Pakkudes suurepärast kaitset stressi vastu, leevendades suitsiidseid kalduvusi ja vastakaid mõtteid kehas olemise kohta, aitab suitsukvarts kannatlikult raskeid aegu taluda, tugevdades otsusekindlust. See kivi soodustab ka oma füüsilise keha ja seksuaalsuse omaksvõttu, parandades sugulist võimekust ning puhastades juurtšakrat, et kire-energia saaks loomulikul teel vabalt voolama hakata. Praktilist mõtlemist arendav suitsukvarts hõlbustab liikumist alfa- ja beeta-tasandite vahel. Et suitsukvarts on sageli looduslikult kiiritatud, on see imepärane kivi radiatsiooniga seotud haiguste raviks ning ka kemoteraapia ja kiirtusravi toetamiseks. Kehale asetatud pikkamisi mõjuv suitsukvarts aitab ära hoida tervenduskriisi.

 

TURMALIINSULETISTEGA KVARTS ühendab mäekristalli ja turmaliini omadused. Tegemist on tõhusa maanduskiviga, mis tugevdab keha energiavälja isegi väliste rünnakute korral ja neutraliseerib kahjulikud keskkonnamõjud. Kivi lahustab energiaväljast iganenud mustreid ja vabastab pingetest, harmoniseerib vastandlikke energiaid ja polaarsusi ning aitab negatiivsed mõjud positiivseks transformeerida. Turmaliinsuletistega kvarts aitab toime tulla oma varjupoolega ning varju valgustada, tühistades sealhulgas ka enesesabotaaži. Sobib kandmiseks probleemsetes olukordades ja rasketel eluperioodidel.

 

LUMIKVARTS toetab teid õppetundide omandamisel ning aitab vabaks lasta kõik üle jõu käivad kohustused ja piirangud. Lumikvarts on suurepärane kivi kõigile neile, kes tunnevad end ülekohtuselt ülekoormatuna, kuigi tegelikult on nad ise selle situatsiooni loonud, et end vajalikuna tunda. Kui lasta sellisel seisundil süveneda, siis võib see kergesti üle minna märtrisündroomiks. Mentaalsel tasandil võimendab lumikvarts taktitunnet ja koostööd. See kivi aitab teil enne mõelda ja alles siis end väljendada. Meditatsioonis aitab lumikvarts saada kontakti sügava sisemise tarkusega.

 

KÜANIIT. Selle kristalli peamine ülesanne on taasavada meie kausaaltšakra. Kuni me selleks valmis ei ole, edastab küaniit meile vaid väga õrna energiat, mida me üldse teadvustada ei suuda. See energia on kui meie päästmiseks väljasirutatud käsi. Ehk oleme liiga hirmunud, et pakutavat abi selgelt märgata. Ometi on see olemas ja meil tuleb vaid valmis olla, et seda näha ja küaniidiga ühenduse saamist taotleda. Arvatakse, et küaniit on enam eetertasandile kui füüsilisele maailmale häälestunud kristall. Meie teadvuses peituvad kõrgemad jõud on tuhandeid aastaid olnud uinuvas olekus. Kui küaniit nüüd neid jõude taas äratama hakkab, meenub meile võime oma füüsilist keha teleporteerida. See on võime minna kuhu iganes soovime – ja seda ilma lennuki abita. Ning see on vaid üks paljudest oskustest, mida äratame. Muudatused, mis selleks meie sünapsülekande-teedes aset leidma peavad, ei saa toimuda üleöö, kuid pidev töö nimetatud kristalliga tekitab nõutavad ühendused. Kuigi küaniit võib meile tänapäeval suhteliselt tundmatu paista, on ta olnud kättesaadav juba pikka aega. Kui Atlantisesse kehastusid uued hinged, kasutati küaniiti äsjasündinute võimalike aju tasakaalutuste kõrvaldamisel. Sinine küaniit oli kristall, mida on kasutatud koos seleniidi, hematiidi ja kaltsiidiga kehas olevate peenenergiateede avamiseks ja puhastamiseks. Atlantlased suunasid küaniidikristalli ka meridiaanipunktidele, et energiavoogu stimuleerida ja tšakratest energiatõkkeid eemaldada. Küaniit saab aidata ka indigo- ja kristall-lapsi, kes tänapäeval Maa peale kehastuvad. Kogenud kristalliterapeudi käes on küaniidist abi langetõve, autismi, rabanduse sümptomite ja teiste aju või mõistuse häirete korral. Tervendusprotsessis loob küaniit uued energiateed, mille kaudu kannataja teadvus taas valguse allikaga kontakti saab. Olles imepärane häälestumise ja meditatsiooni kivi ning võimas kõrgsageduslike energiate vahendaja ja võimendaja, ei vaja küaniit puhastamist. See põhjuslikele seostele häälestav kivi vabastab pimeda juhuse ja halastamatu karma ideest, näidates, kuidas teie minevikukäitumine on loonud olevikukogemuse. Ülestõusmisprotsessi hõlbustades ankurdab küaniit valguskeha füüsilisse maailma ning ühendab teid teie kõrgema mina multidimensiooniliste sagedustega. Küaniit näitab teile teie tegelikku olemust ja tõelist kutsumust, aitab luua ühendust vaimsete teejuhtidega, sisendab kaastunnet ning kiirendab vaimset arengut. Aidates meelde jätta unenägusid ja soodustades tervendavate unenägude nägemist, toetab küaniit ka surma kaudu üleminekut. Küaniit puhastab meridiaane, taastab kehas ja selle organites eluenergia ning stabiliseerib biomagnetvälja. Küaniit innustab rääkima tõtt, lõigates läbi hirmud, sisemised tõkked ja võhiklikkuse, ning avab teid vaimsele ja psühholoogilisele tõele. Hajutades esilekerkinud segaduse, blokeeringud, illusiooni ja viha, vabastab küaniit nii frustratsioonist kui stressist.

 

KRISTALLILINE KÜANIIT. Lisaks sellele, et kristalliline küaniit kannab küaniidi üldisi omadusi, on see suurepärane kivi kõiksuguste sidemete loomiseks ja püsivatele suhetele tee silumiseks. Sellel kivil on väga kerge ja kõrge vibratsioon, mis seob teid teie elutee ja tõelise kutsumusega. Märkus: Kristalliline küaniit on kõrge vibratsiooniga kivi.

 

LABRADORIIT. Transformatsioonikivina valmistab labradoriit keha ja hinge ette ülestõusmisprotsessiks. See äärmiselt müstiline ja kaitsev kivi tõstab teadvuse sagedust ja eemaldab aurast soovimatud energiad, vältides energialekkeid. Kandes endas esoteerilist tarkust, juhatab labradoriit teid teistesse maailmadesse ning aitab mõista eelmisi elusid. See kristall hajutab mineviku pettumustest tingitud hirmud ja ebakindluse ning parandab hingehaavad, tugevdades usaldust Universumi suhtes. Labradoriit eemaldab ka teiste inimeste poolt peale pandud projektsioone, sh aurasse kinni jäänud mõttevorme, tasakaalustab loogika ja sisemise nägemise ning on abiks muutuste ajal, andes jõudu ja tagades sihikindluse.

 

LARIMAR. Inspireeriv larimar toidab vaimu ja kiirgab välja armastust. Pärast pikka vaimset tööperioodi aitab see kivi taastada jõuvarusid, avades teid uutele vibratsioonidele. Olles abiks sügava meditatiivse seisundi saavutamisel, juhib larimar hinge tema tõelisel teekonnal. Larimar vabastab enesesabotaažist, ahistavatest sidemetest, kohatuist koormaist ja energiavälja klammerdunud olenditest. Äratades stressi ja muutuste perioodidel sisemist tarkust ja manifesteerimisvõimet, võimaldab larimar väljakutsetele kannatlikult vastu astuda. Larimar tõmbab ligi hingesugulast, tervendades suhete karmat ja ravides südametraumasid, toimib emotsionaalsetesse äärmustesse laskumise korral vastumürgina ning taasühendab teid eneses peituva rõõmutoova lapseliku energiaga. Tugevdades loovust ja julgustades „vooluga kaasaminekut”, kingib larimar hingerahu ja tasakaalu. See kivi ühendab maajumalanna energiaga, aidates naistel uuesti oma sisemisele naiselikkusele häälestuda, samuti taastab teie sideme loodusega. Larimar hajutab geopaatilise stressi ja blokeeringud ning on suurepärane maa arengut ja tervendamist soodustav kivi. Refleksoloogi abivahendina aitab larimar määrata haiguse asupaika ja puhastada meridiaane. Larimar on väga kõrge vibratsiooniga kivi.

 

LARVIKIIT on kaitsev ja maandav kivi, mis mõjub puhastavalt energiakehadele ning aitab saada ühendust Maa energiatega ja loodusvaimudega. Kuna larvikiit stimuleerib sisemisi nägemusi ja võimendab psüühilisi võimeid, sobib ta suurepäraselt eelmiste elude meenutamiseks ning eelmistes eludes õpituga kontakti saamiseks. Larvikiidi abil on võimalik neutraliseerida või tühistada ka soovimatuid loitsusid ja programmeeringuid. See kivi tõukab eemale negatiivsust. Larvikiit suurendab eneseusku mõistuse jõusse, võimendab loomingulisust ning tarkuse omandamist. Larvikiit aitab meil näha end oma kõrgema mina silmade läbi. See kivi õpetab meile kannatlikkust ning toetab vajaduse korral projektide ja eesmärkide lõplikku viimistlemist ning lõpuleviimist. Larvikiit aitab teha valikuid, mis on kained ja mõistuspärased ning ei põhine emotsioonidel. Larvikiit toetab aju uue informatsiooni omandamisel, ta loob ajus uusi ühendusteid, mis võimaldab plahvatuslikke taipamisi ja ahhaa-elamusi, avab uusi uksi ning aitab kohaneda uute situatsioonidega. Larvikiidist võib olla abi ka õpiraskuste puhul. Füüsilise keha tasandil võib seda kivi kasutada nahahädade leevendamiseks. Ta võimendab elujõudu ning nooruslikkust. Larvikiidist võib olla abi rabandustest taastumisel ja ajufunktsioonide tervendamisel. See kivi puhastab keharakke, harmoniseerib ainevahetust ning aitab detoksifikatsiooni protsesside puhul. Lisaks rahustab larvikiit närve ning alandab vererõhku.

 

LASURIIT ehk Lapis lazuli , mida on kõrgelt hinnatud juba tuhandeid aastaid, oli üks armastatumaid kive Vanas Egiptuses, kus usuti, et see juhatab hinge surematusesse ja avab südame armastusele. Olles kuninglik kivi, mis sisaldavat muistsete jumalate hingi ning mida hinnatakse eelkõige tema metafüüsiliste omaduste tõttu, on lapis lazuli võtmeks vaimse edasimineku teel. Toetades tööd unenägudega ning võimendades metafüüsilisi oskusi, abistab see kivi vaimsel teekonnal ning lisab nii isiklikku kui vaimset väge. Sisendades sügavat rahu, on lapsi lazuli ka efektiivne kaitsekivi. Püüab kinni psüühilise rünnaku ning saadab selle tagasi sinna, kust see tuli. See kivi seab ausse väljaöeldud sõna väe ning võib ümber pöörata needuse või haiguse, mille põhjuseks on enese väljendamata jätmine. Harmoniseerides keha, emotsioone, mõistust ja vaimu, aitab lapis lazuli enese sisimast olemusest rohkem teadlikuks saada ning vallandab multidimensioonilise tervenemise rakutasandil. Olles abiks mõttekeha häälestamisel, stimuleerib lapis lazuli kõrgemaid vaimseid võimeid ning tugevdab loovust. See kivi õpetab kuulamise tähtsust ning aitab otsa vaadata tõele, kust iganes me seda ka ei leiaks, ning seda aktsepteerida. Aitab väljendada oma arvamust ning teha seda rahumeelselt, harmoniseerib konflikte ning on abiks vastutuse enda peale võtmisel. Kui allasurutud viha põhjustab kurgus pingeid, aitab lapis lazuli seda viha vabastada. Häälestab aususele, kaastundele ja sirgemeelsusele. Olles sildaehitav kivi armastuses ja sõpruses, lahustab lapis lazuli märterluse, julmuse, kannatuse, enesehävituse ning emotsionaalse klammerdumise.

 

LEMUURIA TÄHESEEMNEKRISTALLID on võimsad energiageneraatorid, mis avastati esmakordselt 1999. aastal Brasiilias. Ebatavaline on nende kristallide puhul see, et kui reeglina paiknevad kvartskristallid maa sees kobaratena, siis Lemuuria täheseemned asetsevad alati omaette. Sageli võib nende kristallide pealt leida ka mitmesuguseid jooni ja kummalisi märgistusi. Arvatakse, et Lemuuria kristallid on kosmilise info kandjad ja Maa mälu säilitajad, mis „külvati“ maasse iidse Lemuuria kultuuri viimastel päevadel. Lemuuria oli rahumeelne ja väga kõrgeltarenenud Jumalanna kultuur, mis eksisteeris Maa peal veel enne Atlantise aega. Lemuuria viimastel päevadel otsustati nimetatud seemnekristallid Maasse istutada, pärast seda, kui neid oli programmeeritud tulevastele põlvedele üksolemise, ühtsuse ja armastuse sõnumeid edastama. Kui suurem osa saarestikust, millel iidne Lemuuria kultuur pikki ajastuid õitsenud oli, ookeani põhja vajus, lahkus suurem osa lemuurlastest Maa pinnalt teistesse tähesüsteemidesse või suundus Maa sisemusse. Osa neist jäi siiski ka Maa pinnale, kuid nad elasid edasi nn kõrgema dimensiooni oaasides, olles seetõttu teistele Maa asukatele enamasti silmaga nähtamatud. Ometi on aeg-ajalt leidnud aset kontakte ka selle vanema kultuuri asukatega ning sageli on inimesed neid eeterlikke olendeid kõrghaldjateks nimetanud. Täheseemnekristallid on selle iidse rahukultuuri kingitus, mis aitavad meil tõsta oma vibratsiooni ning õpetavad meile, kuidas olla üheaegselt nii ainulaadne ja kordumatu indiviid kui ka väärtuslik osa suuremast kosmilisest võrgustikust ning kõrgemast jumalikust plaanist, mille eesmärgiks on taastada Maa peal armastus, ühtsus, vabadus, võrdsus, rahu ja harmoonia. Lisaks aitavad Lemuuria seemnekristallid meil luua ja säilitada ühendust Alllikaga ning oma vaimu (võimast Mina Olen Kohalolekut) kehasse ankurdada. Samuti tasakaalustavad Lemuuria seemnekristallid tšakraid, toetavad tervendamist ja unenägemist, edastavad iidseid teadmisi ning on abiks ülestõusmis- ehk valgustumisprotsessis. Lemuuria kristalle tõmbab nende inimeste poole, kes osalevad aktiivselt meie planeedi sagedust tõstvate energiate vahendamisel ja võimendamisel. Lisaks on Lemuuria kristallid täiuslikud kivid südame avamiseks. Nad sobivad suurepäraselt energiablokeeringute eemaldamiseks ning toetavad avanemist jumalikule armastusele ja kaastundele. Toogu Lemuuria täheseemnekristallid teie ellu palju rõõmu, õnne ja imelisi kingitusi!

 

ROOSAD LEMUURIA KRISTALLID äratavad meie südamekristalli ning ühendavad meid Allika kohalolekuga. Tegemist on väga võimsa kuldajastu kiviga, mis toetab kehas püsimist ning võimaldab Allika valguse ja selle eri omadusi edastavate Kõrgema Tahte kiirte väljakiirgajaks saamist. Roosa varjund või punakad tükid kivi sisemuses, mis annavad kristallidele erilise kuma, aitavad lahustada ka südame ümber olevaid blokeeringuid, nii et südamesse peidetud ning meie tõelist jumalikku olemust sisaldav eeterkristall ning selle lõputu valgus võiks hakata kõikide seda varjavate katete ja kaitsvate kihtide alt valgust välja kiirgama. NB! Roosa Lemuuria kristall on suurepärane kivi sageduse tõstmiseks ja kõrgemas sageduses püsimiseks, sest roosad “lemuurlased” vahendavad ka Sise-Maa energiaid ning aitavad meil selle imelise seitsmenda dimensiooni reaalsusega sügavamat ja vahetumat kontakti saada.

 

LEPIDOLIIT tuleneb kreekakeelsest sõnast „lepidos”, mis tähendab „soomus”, „kest”. See negatiivsust hajutav rahustava toimega kivi on suurepärane elektromagnetilise saastuse puhastaja, mida on soovitatav hoida arvutitel või paigutada kaitsva võrgustikuna maja erinevatesse nurkadesse. Üleminekut ühelt teadvustasandilt järgmisele soodustavat lepidoliiti saab kasutada üksnes kõikide kõrgeimaks hüvanguks ja lepituse leidmiseks. See kivi aktiveerib ja avab kõik tšakrad, vahendades kosmilist teadvust. Lepidoliidist on abi šamaani- ja vaimurännakutel ning Akašši kroonikatele ligipääsemisel. Näidates teile teie praeguses elus blokeeringuid tekitavaid, ent varasematest eludest pärit mõtteid ja tundeid, võib lepidoliit teid vaimus ka teie võimalikku tulevikku kanda, et saaksite olevikus teha paremaid valikuid. See liitiumi sisaldav kivi on tõhus bipolaarsete meeleoluhäirete stabiliseerija. Lepidoliit eemaldab ja kujundab ümber iganenud käitumismustrid, kindlustades sõltumatuse ja eesmärkide saavutamise ilma välise abita. Haigele kohale pandud lepidoliit vibreerib kergelt. Oma objektiivsuse ja keskendumisväega toetab lepidoliit analüütilisi mõtteprotsesse ning soodustab otsuste langetamist, koondades ebaolulist välja filtreerides tähelepanu tähtsale.

 

MAGNESIIT avab südametšakra ja stimuleerib armastusevõimet, kaasa arvatud armastust iseenda vastu, mis on vajalik selleks, et suuta teiste inimeste armastust vastu võtta. Magnesiit toetab ka probleemsetes olukordades tingimusteta armastuse seisundis püsimist ja aitab jääda oma keskmesse ning kõike kõrvalt vaadelda, lubades teistel inimestel olla täpselt niisugused, nagu nad on, nõudmata neilt muutmist või laskmata end nende probleemidest mõjutada. Magnesiit teeb nähtavaks kõik enesepettuse vormid. Ta aitab ära tunda alateadlikke mõtteid ja tundeid ning viib teid vajaduse korral nende algpõhjusteni. Rahustav magnesiit toetab inimesi, kes on närvilised ja kartlikud ning aitab neil oma ärrituvusest ja sallimatusest üle saada. Magnesiidil on täheldatud ka kaalualandavat mõju.

 

MALAHHIIT kaitseb kurja silma, nõiduse ja kurjade vaimude eest ning on võimas tundekeha puhastaja, vabastades teid eelmistes eludes või lapsepõlves kogetud traumadest. Malahhiit on vägev energia vahendaja, mille mõju muudab elu intensiivsemaks. See näitab teile armutult teie vaimsel kasvul eesolevaid takistusi, tuues pinnale sügavad tunded ja psühhosomaatilised põhjused, katkestades soovimatud sidemed ning oma aja ära elanud mustrid ja õpetades vastutama oma tegude, mõtete ja tunnete eest. Tähtsa kaitsekivina tõmbab malahhiit keskkonnast ja kehast endasse negatiivsed energiad ja ained, imades sisse plutooniumit ja radiatsiooni ning puhastades keskkonda elektromagnetilisest saastast. Maa tervendajana on malahhiit ka tugevas kontaktis deevadega. Malahhiiti võib kasutada seiramiseks (kolmanda silmaga vaatamiseks) või teistele (olgu siis sisemistele või välistele) maailmadele ligipääsemiseks. Läbi malahhiidi keerukate mustrite rändamine aitab saada infot alateadvusest või sõnumeid tulevikust. Märkus: Malahhiit on vasemaak, mille liigne kogus võib osutuda mürgiseks. Kuid lihvitud kivi kandmine on täiesti ohutu, seega on toksilise annuse saamine välistatud.

 

MARMOR on puhastav kivi, mis toetab verd, nahka ja keha puhastamisega seotud süsteeme. Seda kivimit kastutatakse selguse saavutamiseks ning “aja seiskumise” seisundite tekitamiseks nii meditatsioonis kui tantristlikes praktikates. Marmor aitab säilitada enesekontrolli, toetab oma mõtete valitsemist ning võimendab meelerahu. Marmor aitab säilitada kainet mõistust ja tasakaalustab kodu, südame ja sisemiste veendumustega seotud valdkondi. See kivi toetab unenägude meelespidamist ning pakub kaitset nii füüsilisel kui emotsionaalsel tasandil. Tänu oma tasakaalustavatele omadustele kasutatakse marmorit sageli homöopaatias.

 

PICASSO MARMOR. See on kivi kunstnikele ja loovatele hingedele. Picasso marmor aitab teil mõista oma hinge valikuid selles elus ning ka seda, mida olete tulnud käesolevasse ellu õppima. Kõigis eluõppetundides aitab ta teil teha koostööd teie kõrgeima olemusega ning hoolitseb selle eest, et saaksite läbida kõik vajalikud muutused võimalikult kergelt ja lõdvestunult. See kivi toetab ühenduse loomist iseenda võimsa Mina Olen Kohalolekuga ning ühendab teid galaktiliste meistrite ja nende valgusega. Läbi selle ühenduse saavad alateadvus ja intuitiivne meel üha enam osaks teie maisest olemusest. Picasso marmor sobib abivahendiks mediteerimisel, unenägude meenutamisel ning loomingulisuse avamiseks. Kui kogete oma elus loomingulise energia blokeeringut, võite selle eemaldada Picasso kivi abil, kui vaatlete jooni ja mustreid sellel kivil ning lubate oma mõtetel lahustuda.

 

SEBRAMARMOR kannab tavalise marmori omadusi, kuid võimendab neid. Sebramarmor aitab mõista tõde oma soovide ja ihade kohta ning aitab keskenduda sellele, mida te soovite oma ellu luua. Sebramarmori energiad aitavad saavutada suuremat kontrolli oma mõtete üle, toetades sel viisil pikaajalisemat kõrgemas energias püsimist. Kontroll oma mõtete üle aitab kaasa ka oma tõeliste hingeigatsuste manifesteerimisele.

 

MEREVAIKU kanti ja hinnati juba muistsetel aegadel. Kõige iidsemad arheoloogide poolt leitud ehted on olnud valmistatud merevaigust. Kuna pihku võttes tundub merevaik soe ja kiirgav, on seda kivi peetud elavaks olendiks ning hiinlased uskusid koguni, et merevaigus elavad edasi tiigrite hinged. Kui hõõruda merevaiku vastu siidi või villast riiet, tekib elektrilaeng, seega on just merevaik aidanud inimestel (taas) avastada elektrit. Kui praegusel ajal maailma nii palju saastet tekitanud nafta on suurima tõenäosusega manifesteerinud Atlantise langusaegade tsivilisatsiooni energeetilisest jäägist, siis merevaik sisaldab Hüperborea puhast kuldaja informatsiooni. Merevaigu suurim leiupiirkond on alati olnud Läänemere kallas – ala, kuhu kunagi ammusel ajal ulatus ka Hüperborea kuldajastu tsivilisatsioon. Tegelikult ei ole merevaik üldse kristall, vaid hoopis puuvaik, mis olla väga ammusel ajal merre voolanud ja ajapikku kivistunud. Ent on täiesti võimalik, et tegu on hoopis ühe kõrgtsivilisatsiooni energia manifesteerunud väljendusega – kingitusega, mis on võimaldanud ka kõige pimedamal languseajastul säilitada puhtaid kuldajastu võnkeid. Eelkõige toetab merevaik maaühendust, aidates meil kontakti saada Maa ülestõusmise energiatega, kuid sellesse on talletatud ka kuldne Suure Keskpäikese valgus. Nii võimendab merevaigu kandmine mõlemasuunalist energialiikumist – puhaste ja kõrgsageduslike Maa ülestõusmise energiate tõusmist kehasse, ning kõrgemate ehk taevaste energiate (s.h Suure Keskpäikese valguse) ankurdumist nii kehasse kui ka Maasse. Olles Suure Keskpäikese võnke kandja Maa peal, on merevaigul väga tugevad tervendavad ja puhastavad omadused. Ta tõmbab kehast välja mis tahes haiguse, toetab kudede taastumist ning kogu keha energiaga laadimist. Merevaik puhastab ruume ja ka kõiki kehas olevaid tšakraid. Ta absorbeerib negatiivsed energiad ja muundab need positiivseteks, aidates kehal end ise tervendada. See kivi pakub tugevat kaitsekilpi, mis takistab tervendajal kliendi valu või haiguse endassevõtmist ning kaitseb tõhusalt psüühilise vampirismi vastu. Merevaik parandab mälu, tugevdab usaldust, jagab tarkust, sisendab rahu ja otsustusvõimet; see külluslikult särav kuldne kivi hajutab depressiooni, taastab elujõudu, vabastab stressist, toetab haavade paranemist ning on tõhus looduslik antibiootik.

 

MOOKAIIT on üks jaspise eri vormidest. Mookaiit loob tasakaalu sisemise ja välise kogemuse vahel. See annab mõlemat – nii soovi uute kogemuste järele kui ka sügava rahu, millega neid vastu võtta. See kivi teeb nähtavaks kõik võimalused ning aitab seejärel õigete valikute tegemisel. Füüsiliselt on mookaiit stabiliseeriv kivi, mis tugevdab immuunsüsteemi, toetab haavade paranemist ning puhastab verd.

 

MÄEKRISTALL on meistertervendaja mis tahes olukorra puhul ning seda juba tuhandeid aastaid kasutatud energia võimendamiseks. Ameerika põlisrahvad kutsuvad mäekristalli Vanaema Maa ajurakkudeks. Sisaldades kõiki värve, toimib mäekristall üheaegselt kõikidel erinevatel dimensioonilistel tasanditel. Luues enda ümber elektromagnetvälja ning lahustades staatilise elektri, on mäekristall äärmiselt võimas tervendava energia võimendaja. Absorbeerides, talletades, vabastades ja reguleerides energiavooge, kahekordistab mäekristall (kui seda käes hoida) sinu biomagnetilist välja, ning ka akupunktuuris kasutatavate nõelte efektiivsus tõuseb 10%, kui katta nad õhukese mäekristalli korraga. Töötades vibratsioonilisel tasandil ning häälestudes loomulikul teel kasutaja spetsiifilistele vajadustele, viib mäekristall inimese ja tema ümbruse energia nii täiuslikku seisundisse kui hetkel võimalik, ennetades haigusi, toimides hinge tervendaja ning puhastajana, ühendades füüsilise ja vaimse tasandi. Olles kui kosmiline kompuuter, talletab mäekristall informatsiooni ning omab võimet lahustada karmat. See kivi võimendab ülemeelelisi andeid ja häälestab meid vaimsele eesmärgile.

 

NEFRIITI on idamaades ammusest ajast pühaks kiviks peetud. Nefriiti kasutati ilma mõjutada püüdvates maagilistes riitustes, kus seda kõigest jõust vette visates teel kutsuti taotluse abil esile lund, udu või vihma. Lastele suunatud ohu vastu kaitsev nefriit võib tühistada mis tahes füüsilise kahju. Nefriit on ka puhtuse, rahu ja hoolitsuse sümbol, samuti „unenägemiskivi”. Soma-tšakrale asetatuna kutsub see esile tähendusrikkaid unenägusid. Nefriit stabiliseerib isiksust ning ühendab vaimu ja keha, soodustades teie saamist selleks, kes te tõeliselt olete, ning aidates teil kogeda end inimrännakut sooritava vaimuna.

 

OBSIDIAAN. Asteegid meisterdasid lamedatest obsidiaaniplaatidest seiramispeegleid, teised vanaaja rahvad valmistasid sellest kivist maagiliste omadustega nooleotsi ja kirveid. Kristallistruktuurita obsidiaanil puuduvad igasugused piirid ning selle toime on äärmiselt kiire ja võimas. Obsidiaan aitab mõista haiguste põhjusi. Obsidiaani eest ei jää miski varjatuks. See toob armutult pinnale kõik meie vead, nõrkused, blokeeringud ja muud tingimused, mis meid jõuetuks muudavad. Kasvu toetades ja kiirendades pakub obsidiaan kindlat tuge, ent nõuab ettevaatlikku käsitsemist. Sügavat hingetervendust pakkuv obsidiaan aitab ravida eelmistest eludest praegusesse ellu edasi kandunud emotsioone ja traumasid, muutes tunde-elu puhtamaks ja selgemaks. Tugeva kaitsekivina moodustab obsidiaan negatiivsuse vastu kilbi, luues juurtšakrat Maa keskmega ühendava maandava sideme. Obsidiaan absorbeerib keskkonnast negatiivseid energiaid ning blokeerib psüühilisi rünnakuid ning negatiivseid vaimseid mõjusid, aitab saavutada meeleselgust ning vabaneda nii segaduses olekust kui ennast ahistavatest tõekspidamistest, võimaldades mõista ka mis tahes vaimsete häirete põhjuseid. Märkus: Kui obsidiaani mõju on liiga tugev, eemaldage see kohe ning kasutage tasakaalu taastamiseks seleniiti ja roosat kvartsi.

 

LUMIOBSIDIAAN on puhtuse kivi, mis annab kehale, meelele ja vaimule tasakaalu. Ta aitab teil ära tunda ja vabaks lasta „vale mõtlemist“ ja stressi tekitavaid meelemustreid ning rahustab ja harmoniseerib sakraaltšakrat.

 

MAHAGONOBSIDIAANIL on õrnem energia kui mustal obsidiaanil. See maandav ja kaitsev kivi resoneerub Maaga ning annab tugevust aegadel, mil seda kõige enam vajatakse, kõrvaldab energiablokeeringuid ning stimuleerib kasvu kõikidel tasanditel. Mahagonobsidiaan on stabiliseeriv kivi, mis tugevdab nõrka aurat ning taastab sakraal- ja päikesepõimikutšakrate õige pöörlemise. Kehal kantuna leevendab valu ja parandab vereringet.

 

MUST OBSIDIAAN. Peale selle, et must obsidiaan kannab endas obsidiaani üldisi omadusi, kõrvaldab see šamaanikivi ka kehalised häired, tõmmates jõuliselt välja negatiivsuse ja tõrjudes eemale needused. Tuues hinge- ja vaimujõud füüsilisele tasandile, annab must obsidiaan need teadlikult suunatava tahte käsutusse. Must obsidiaan sunnib teid silmitsi seisma oma tõelise olemusega, tuues pinnale teie sügavaimad alateadlikud hirmud ning vajadusel isegi võimendab negatiivsete energiate kogemist, nii et võimalikuks saaks need täielikult ära tunda ja vabastada. Selline tervendus toimib nii esivanemate poolt jäetud pärandi kui ka suguvõsa mustrite puhul. Tühistades jõu kuritarvituse minevikus, tegeleb must obsidiaan väe kasutamise küsimustega kõikidel tasandeil.

 

APATŠI PISAR. Tugev kaitsekivi apatši pisar on tegelikult musta obsidiaani üks vormidest, ent tema mõju on palju leebem. Ka apatši pisar toob alateadvusest pinnale negatiivsust, kuid aeglustab protsessi piisavalt, et jõuaksite ebakõlalisi energiaid endale sobivas tempos rahulikult puhtaks valguseks muundada. Apatši pisar sobib suurepäraselt negatiivse energia neutraliseerimiseks ning aura kaitsmiseks. See kivi maandab ja puhastab ka Maatähe tšakrat. Apatši pisaraks nimetatakse teda seetõttu, kuna usutakse, et kivi poetab mureaegadel pisaraid. Apatši pisar lohutab leinas, leevendab pikaaegset ülekohut, aitab mõista ja ära tunda probleemide allikat ning toetab andestamist. Apatši pisar suurendab spontaansust ning kõrvaldab ka liigsed enesepiirangud. See kivi parandab C ja D-vitamiini omastamist, kõrvaldab kehast mürgid ning rahustab lihasspasme.

 

OKENIIDI energia on pehme ja kohev. See kivi ühendab teid kõrgema minaga ja toetab kõrgemate energiate toomist füüsilisele tasandile. Okeniit on abiks ka eluülesande teostamisel ning puhastab selle teelt kõik tõkked ja takistused. Ka siis, kui teil on raskusi leppida oma eluga Maa peal, on abi just sellest kristallist, sest okeniit aitab meil mõista kehastumise põhjusi kõikidel tasanditel. See kivi puhastab tšakraid ning nii füüsilist keha kui ka peenkehasid, ühendades ja tasakaalustades neis olevaid energiad. Seepärast on see kristall väga hea kanaldamiseks valmistumisel. Okeniit aitab teil väljendada oma tõde, toetab enesele andestamist ning vabastab vanu, oma aja ära elanud mustreid, asendades need uute ja kõrgematega. Füüsilisel tasandil toetab okeniit vereringeelundkonda, alandab palavikku ning leevendab närvidest tulenevaid vaevusi. Rinnapiima hulka suurendava kristallina võib okeniidist abi olla ka imetavatele emadele.

 

OLIVIIN ehk peridoot, mis usuti vanadel aegadel hoidvat eemal kurje vaime, on aura kaitsja ja võimas puhastaja. Toksiine väljaajav ja neutraliseeriv oliviin puhastab peenkehasid, füüsilist keha ning vaimu. Oliviin õpetab välismõjudest eemalduma ja juhatuse saamiseks kõrgemate energiate poole pöörduma, andes teada, et teiste inimeste või mineviku külge klammerdumine takistab edasiliikumist. See visionäärist kristall aitab teil mõista oma saatust ja vaimset eesmärki. Eriti suurt kasu toob oliviini kasutamine tervendajatele.

 

OONÜKS. Jõuduandev ning hirmudest vabanemist soodustav oonüks kaitseb pimedatel öödel ja üksildastes paikades. Pakkudes võimaluse heita pilk tulevikku, aitab oonüks võtta oma saatuse juhtimise enda kätte. Sellest vanadest harjumustest lahti saada aitavast eraldamiskivist on abi suhte stabiliseerimisel või, kui suhe on oma aja ära elanud, sellest vabanemisel. Mõtteid talletades, hoiab oonüks alal selle kandja mälestused kõigist tema kogemustest ning võib seetõttu leida rakendust psühhomeetrias. Praegust elu mõjutavate minevikust pärit vanade haavade ja psüühiliste traumade tõhusat ravi soodustades toetab oonüks stabiilset eluviisi ja tugevdab enesekontrolli. Aitab langetada tarku otsuseid, liikuda uuele tasandile ning tasakaalustada yini ja yangi. Märkus: Kuna oonüks talletab kõik temaga töötava inimese energiaid, oleks enne oonüksi kasutusele võtmist soovitav uurida, kas kivil on juba omanik olnud. Meie e-poes müügil olevaid oonükseid ei ole eelnevalt kasutatud.

 

MUST OONÜKS. Jõuduandev ning hirmudest vabanemist soodustav oonüks kaitseb pimedatel öödel ja üksildastes paikades. Pakkudes võimaluse heita pilk tulevikku, aitab oonüks võtta oma saatuse juhtimise enda kätte. Sellest vanadest harjumustest lahti saada aitavast eraldamiskivist on abi suhte stabiliseerimisel või, kui suhe on oma aja ära elanud, sellest vabanemisel. Mõtteid talletades, hoiab oonüks alal selle kandja mälestused kõigist tema kogemustest ning võib seetõttu leida rakendust psühhomeetrias. Praegust elu mõjutavate minevikust pärit vanade haavade ja psüühiliste traumade tõhusat ravi soodustades toetab oonüks stabiilset eluviisi ja tugevdab enesekontrolli. Aitab langetada tarku otsuseid, liikuda uuele tasandile ning tasakaalustada yini ja yangi.

 

OPAAL on õrn ja kõrge vibratsiooniga kivi, mis aitab saada kandjal kontakti oma tõelise olemusega ning toetab selle väljendamist välises reaalsuses. Opaal on nii energiaid absorbeeriv kui ka peegeldab kivi. Ta aitab võtta vastu mõtteid ja tundeid, võimendab neid, kuid saadab need siis tagasi nende allikasse. Karmilise kivina aitab opaal mõista, et kõik, mida me välja saadame, tuleb meie juurde tagasi. Opaal on ka kaitsev kivi, mis õige programmeerimise korral võib muuta teid vajadusel nähtamatuks või vähemalt märkamatuks. Opaal võimendab iseloomujooni, toob need esile ning aitab neid ümber kujundada. Opaal suurendab ka enesehinnangut ning aitab kasutajal mõista oma täispotentsiaali. See kivi toob teie ellu kergust ja spontaansust ning toetab huvi kunstide vastu. Emotsionaalsel tasandil on opaal seotud armastuse, kire ja ihaga. Opaal võimendab emotsionaalseid seisundeid, vabastab piirangutest ja keeldudest ning toetab vabadust ja iseseisvust. Opaal vabastab viha ning tugevdab eneseväärikust, sest aitab välja tuua teie tõelist olemust. Opaali kandmine tugevdab lojaalsust, truudust ning spontaansust. Opaal võimendab ka elutahet ning parandab mälu. Opaal toetab nakkustest ja palavikust paranemist, puhastab verd ja neere, reguleerib organismi insuliinitaset. Opaalist on abi sünnitamise kergendamisel, samuti premenstruaalse sündroomi leevendamisel. Opaal on kasulik ka silmadele, eriti eliksiiri kujul.

 

DENDRIITOPAAL on maagiline kivi, milles on talletatud šamaanide, alkeemikute, maag-preestrite ning teiste maagiaga tegelejate iidsed teadmised. See kivi avab juurdepääsu vaimsetele ja šamanistlikele maailmadele ning toetab maagilisi rituaale ning šamanistlikke praktikaid. Avab ka ligipääsu Akašši kroonikate juurde ning toetab rände eelmistesse ja ka tulevastesse eludesse. Dendriitopaal tasakaalustab yin ja ja yang energiaid, tavateadvust ja alateadvust ning intellekti ja intuitsiooni. Dendriitopaali võib kasutada eelmiste elude tervendamiseks, et tuua suuremat selgust, rahu ja harmooniat praegusesse ellu.

 

ROOSA OPAAL.Tervendav roosa opaal on südametšakra kivi, mis toob aurasse rahu ja vaikuse. Eriti tugev on roosa opaali mõju emotsioonide ja emotsionaalsete haavade tervendamisele. Magades roosa opaal padja all või öökapikesel või hoides seda meditatsiooni ajal käes, aitab see kivi leida leebeid lõpplahendusi valusatele mälestustele ja mineviku haavadele.

 

PETALIIT tuleneb kreekakeelsest sõnast, mis tähendab „leht”. Petaliiti nimetatakse ka inglikiviks, sest aitab luua kontakti inglitega. See kosmilist teadvust avav šamaanikivi tagab ohutu keskkonna vaimsete kontaktide või nägemuste hõlbustamiseks ning soodustab vaimset puhastumist, kandes teid dimensiooni, kust lähtudes osutub võimalikuks teie elus esinevate ebakõlade põhjuste kindlakstegemine ning transformeerimine. Petaliit on eriti tõhus esivanematelt ülekandunud mustrite ja suguvõsa karma tervendamisel, viies teid tagasi häire tekkimise eelsesse aega ning aidates vabastada negatiivset karmat. Puhastades aura ja mentaalkeha negatiivsetest energiatest, on petaliit abiks ahistavate sidemete läbilõikamisel. Ühendades teid teie kõrgema minaga, katkestab see kivi manipulatsiooni igal tasandil. Lisaks puhastab petaliit keskkonda ja neutraliseerib musta maagia.

 

ROOSA PETALIIT – ehk inglikivi avab ühenduse kosmilisega teadvusega ning tagab ohutu keskkonna vaimsete kontaktide või nägemuste hõlbustamiseks; petaliit soodustab vaimset puhastumist ja aitab transformeerida teie elus esinevate ebakõlad; on eriti tõhus kivi esivanematelt ülekandunud mustrite ja suguvõsa karma tervendamisel, kuna viib teid tagasi häire tekkimise eelsesse aega ning aitab vabastada mis tahes negatiivset karmat; puhastades aura ja mentaalkeha negatiivsetest energiatest, on petaliit abiks ka ahistavate sidemete läbilõikamisel; ühendades teid teie kõrgema olemusega, katkestab see kivi manipulatsiooni kõikidel tasanditel ning neutraliseerib musta maagia; kõrge vibratsiooniga roosa petaliit on ka kaastunde kivi, mis tugevdab emotsionaalkeha, puhastab südamemeridiaani ning aitab vabaneda emotsionaalsest taagast, avades tee külluslikule armastusekogemusele.

 

PIETERSIIT. Olles saanud oma nime kivimi avastaja, Lõuna-Afrikast pärit Sid Pietersi järgi, tuntakse pietersiiti kui „taevariigi võtmete” hoidjat, mis aitab meil oma tõe järgi elada. Meenutab, et oleme vaimsed olendid läbimas inimkogemust, ning on abiks suhtlemisel vaimse maailmaga läbi piltide ja nägemuste. Liikuvates meditatsioonides (näiteks tai chi praktiseerimisel) aitab saavutada kõrgendatud teadlikkust. Hajutab individuaalse eraldatuse illusiooni ning aitab vabaneda teiste inimeste poolt peale pandud projektsioonidest. Ühendades meid sisemise juhatusega, aitab tunnetada teiste inimeste poolt lausutud sõnade tõelevastavust. Eelmiste elude tervendamisel töötab pietersiit läbi iidvanu konflikte ja allasurutud tundeid. Eemaldab haigusi, mille põhjuseks on olnud oma tõest loobumine. Pietersiit vabastab ka vannetest ja tõotustest, mis on antud eelmistes eludes, kuid mille mõjud ulatuvad praegusesse hetke.

 

PRENIIT – tingimusteta armastuse kivi, tervendajate tervendaja; aitab ebavajalikust lahti lasta, muudab emotsionaalkeha väga puhtaks ja säravaks; ühendab universaalse teadvusega, aitab luua kontakti peaingel Rafaeliga ning teiste kõrgemate vaimsete olenditega; on kaitsva ja tasakaalustava toimega, viib teid harmooniasse looduse ja elementaalvaimudega (deevadega);

Preniit, mis on saanud oma nime hollandi mineraloogi Hendrik von Prehni järgi, on tingimusteta armastuse kivi ja tervendajate tervendaja. Selle kristalliga mediteerides saavutate kontakti kogu Universumit läbiva energiavõrgustikuga. Preniit aitab luua ühendust ka peaingel Rafaeli ning teiste kõrgete vaimolenditega, samuti kõrgelt arenenud ja positiivset polaarsust esindavate maavälistega, võimaldades teil alati valmis olla, olenemata olukorrast. Preniit moodustab teie auravälja ümber kaitsekilbi, on efektiivne keskkonna kaitsja, mis õpetab elama kooskõlas looduse ja elementaaljõududega, energiseerib ja taaselustab teie ümbrust. See hea feng-shui kivi aitab vabaneda klammerdumistest ja energeetilisest saastatusest, toetades neid, kes kollektsioneerivad mõne sisemise vajakajäämise tõttu kas vara või armastust. Preniit taastab usu jumalikku manifesteerimisvõimesse.
PÄIKESEKIVI ühendab teid praeguse kehastuse eluplaaniga ning aitab täita karmalisi kokkuleppeid või need nende iganemise korral uuesti üle vaadata. Pakub kaitset destruktiivsete jõudude vastu, sisendab elurõõmu ja tugevdab intuitsiooni. Päikesekivi taastab elu magususe ja aitab teil vajadusel ennast hellitada, lastes sealjuures teie kõrgemal minal nähtavaks saada ning kiirgama hakata. See traditsiooniliselt heatahtlike jumalate, õnne ja eduga seotud alkeemiline kivi ühendab teid Päikese taastava jõuga. Päikesekivi aitab katkestada tšakratesse või aurasse heidetud energiat võtvad „konksud”, suunates need tagasi sinna, kust nad tulnud on. Kui teile valmistab raskusi „ei” ütlemine või kui kipute pidevalt ohvreid tooma, kandke päikesekivi endaga kogu aeg kaasas. Päikesekivi kõrvaldab diskrimineerituse, ebasoosingu ja hüljatuse tunde, eemaldab piirangud ja takistused, pöörab ümber ebaõnnestumise ja aitab käivituda positiivsel sündmusteahelal.
PÄRLID esindavad puhtust, süütust ja rikkumatust ning just seepärast ongi nad olnud läbi aegade ideaalsed pulmakingitused. Tänu oma loomulikule ilule on pärlid seotud elu maatriksiga. Pärlid toovad kandja ellu rahu ning aitavad tal püsida oma keskmes. Nad võimendavad ustavust, truudust, tõde, puhtust ja ausameelsust. Paljudes kultuurides on pärle kasutatud selleks, et aidata naistel kontakti saada oma sisemise jumalannaga. Pärlid toetavad inimesi, kellel on probleeme armastuse vastuvõtmisega. Nad aitavad kandjal näha iseenda paremaid külgi ning soodustavad seeläbi enese ja teiste armastamist. Pärlid aitavad ka inimestel avaneda ning saada kontakti oma tõelise olemusega. Räägitakse veel, et pärlid viivad kandja kontakti tema sisemise tarkusega ning tugevdavad ja toetavad armastuse kasvamist. Lisaks aitavad nad tasakaalustada inimkeha looduslikke rütme ja soodustavad hormonaalset tasakaalu, viies selle kooskõlla kuutsüklitega. Pärlitel on väga tugev magnetiline vägi ning neid kasutatakse kristalliteraapias närvide, neerupealise näärme, põrna, lihaste ja silmade tugevdamiseks. Pärlid on abiks ka kõhuhaavandite ravimisel, nad toetavad seedetrakti ja soodustavad seedimist. Pärlitest võib olla abi ka peavalude ja palaviku korral. Minevikus on pärle kasutatud viljakuse suurendamiseks ning sünnitusvalude leevendamiseks. Pärlid pole lihtsalt vääriskivid, nad on tõelised headuse ning positiivsete ja ülendavate energiate varasalved!
PÄRLMUTTER. Kaitsva kivina toob pärlmutter teie ellu mere tervendavad energiad. Pärlmutter leevendab stressi ning lõdvestab ja rahustab emotsioone. Pärlmutter võimendab intuitsiooni, kujutlusvõimet, tundlikkust ja kohanemisvõimet. Ta muudab kandja emotsioonid palju harmoonilisemaks ja tasakaalukamaks. Pärlmutter aitab üle saada hirmudest ning mõjub rahustavalt halva iseloomu korral. Pärlmutter toetab armastuse väljendamist, aitab teha selgeid otsuseid ning on abiks vastupidavuse, organiseerimise ja koduse eluga seotud probleemide korral. Pärlmutter (inglise keeles Mother of Pearl = Pärli Ema) on saanud oma nime sellest, et tegemist on merekarbi küütleva siseküljega, mille peal kasvavad pärlid. Räägitakse, et pärlmutter aitab külge tõmmata küllust, kaitseb negatiivsete mõjude eest ning transformeerib negatiivseid energiaid. Pärlmutter on väga kaitsev kivi ning eriti hästi sobib see laste kaitsmiseks. Pärlmutter aitab kontakti saada ka meie ürgsete ja/või rassiliste mälestustega. Füüsilisel tasandil aitab pärlmutter alandada kõrget vererõhku, toetab pea ringikäimise, nägemishäirete ja kaega seotud probleemide korral ning soodustab haavade tervenemist.
PÜRIIT on suurepärane energiakilp, mis tõkestab negatiivsed energiad ja saasteained kõikidel tasanditel. Kaelas või taskus kandes kaitseb püriit kõiki peenkehasid ja füüsilist keha, juhtides kõrvale kahju ja ohud. Püriit on positiivne kivi, mis aitab jagu saada inertsusest ja küündimatusetundest ning tugevdab tahtejõudu. Töölauale pandud püriiditükk energiseerib ümbritsevat ala ning temast on abi, kui kavandate suuremat ärilist ettevõtmist. Püriit ergutab ajutegevust, teeb meele selgeks, ühendab ja tasakaalustab paremat ja vasakut ajupoolkera, aidates leida tasakaalu loogika ja intuitsiooni vahel. Püriit tugevdab usku iseendasse ning aitab saada üle alaväärsuskompleksist. Püriit mõjub soodsalt ka mälule ning parandab õppimisvõimet. Emotsionaalsel tasandil on püriidist abi melanhoolia ja sügava meelheite puhul. Püriit energiseerib füüsilist keha ning aitab üle saada väsimusest. Ta sulgeb energialekked füüsilises kehas ja energiakehades. Püriit toob esile peidetud anded ja varjatud hingevõimeid. Tervendamisel kasutades aitab püriit jõuda haiguse algpõhjuseni ning eriti hästi sobib ta karmiliste ja psühhosomaatiliste haiguste juurteni jõudmiseks. Füüsilisel tasandil tugevdab püriit vereringet, hingamiselundkonda ja seedeelundkonda, tervendab luid, soodustab rakkude taastumist, parandab DNA vigu ning neutraliseerib allaneelatud mürke.
RODONIIT. Olles oma olemuselt armastust toitev ja vendlust soodustav emotsioonide tasakaalustaja, stimuleerib ja tervendab rodoniit südant, maandab energiat, tagab yini ja yangi tasakaalu ning on abiks kõrgema potentsiaali saavutamisel. See on ka andestamise kivi, mis aitab pikaajalise valu ja väärkohtlemise järel leppida ning ära hoida emotsionaalset enesehävitust ja liigsõltuvust. Eelmiste elude tervendamisel tegeleb rodoniit petmisest ja hülgamisest tulenevate traumadega, parandades emotsionaalsed minevikuhaavad ja -armid – olenemata sellest, mis ajast need pärinevad – ning tuues pinnale allasurutud emotsioonid, et need valguseks muundada. Omakasupüüdmatut enesearmastust ja andestust soodustades aitab rodoniit loobuda enese probleemides teiste süüdistamisest. Kasuliku „esmaabikivina” ravib rodoniit emotsionaalset vapustust ja paanikat, toetades selle protsessi käigus hinge. Rodoniit neutraliseerib solvangud või peegeldab need tagasi solvajale, aidates teil siiski vältida halvale samaga vastamist. See kivi laseb mõista, et kättemaks hävitab inimest, ning on abiks ohtlikes ja ärritavates olukordades rahulikuks jäämisel.
RODOKROSIIT isetu armastuse ja kaastunde kivi, avardab teadvust ning aitab juhtunut vaadelda laiemast perspektiivist, ravib minevikutraumasid ( k.a ahistamist), aitab valu lahti lasta ning andestada nii endale kui teistele; ankurdab vaimseid energiaid mateeriasse, aitab avalduda loovusel ja ravib mineviku traumasid; õpetab enesele otsavaatamist ning aitab tõel (nii sinu kui teiste kohta) armastavalt päevavalgele tulla, avades meid uuele informatsioonile.
Isetu armastuse ja kaastunde kivina avardab rodokrosiit teadvust ning ühendab vaimsed ja materiaalsed energiad. See suurepärane südame ja suhete tervendaja aitab üle saada ahistamisega kaasnevatest traumadest. Tõmmates ligi hingesugulast, kes aitab läbida tähtsaid õppetunde teie kõrgeimaks hüvanguks, õpetab rodokrosiit toime tulema valusate tunnetega ilma südant sulgemata. See kivi julgustab teid kõrvale põiklemata, armastavalt ja täie teadlikkusega nii enda kui teiste puhul tõele näkku vaatama. Rodokrosiit ühendab teid kõrgema minaga ja aitab integreerida uut informatsiooni, soodustades positiivset suhtumist ning toetades unenägemist ja loovust. Samuti julgustab rodokrosiit tunnete, sh ka kire ja seksuaalsuse väljendamist ning transformeerimist, tõstab rusutud meeleolu, tuues teie ellu valgust.
RUBIIN on suurepärane energiat ja jõudu lisav kivi. Tugevdades elutahet, energiseerib ja tasakaalustab rubiin meie energiavälju. Vahel võib üle stimuleerida ülitundlikke või kergesti ärrituvaid inimesi. Rubiin võimendab elujanu, kuid mitte kunagi enesehävitustungi. Aitab leida sobivat motivatsiooni tegutsemiseks ning püstitada realistlikke eesmärke. Rubiin stimuleerib südametšakrat ning tasakaalustab südant. Julgustab edasiliikumist mööda rõõmuteed. See kivi pakub võimsat kaitset psüühilise rünnaku ning südameenergia vampirismi korral. Stimuleerib käbinääret, aitab näha positiivseid unenägusid ning muuta selgemaks visualiseerimisvõimet. Rubiin on ka küllusekivi, mis aitab säilitada rikkust ning hoida alal armastust. Vahel võib rubiin tuua esile peidetud viha või teha nähtavaks negatiivse energia – et seda transformeerida ja puhtaks valguseks muuta. Rubiin toob meis esile juhiomadused. Lisaks aitab rubiin püsida positiivsele orienteeritud meeleseisundis ning olla julge. Rubiin teravdab mõistust, aitab olla ülimalt ärkvel ning jääda keskendunuks. Tänu selle kivi kaitsvatele omadustele lisab rubiini kandmine või peos hoidmine teile jõudu, kui peate enese ja oma tõe eest seisma. Rubiin on dünaamiline kivi, võimendab seksuaalsust ja seob seksuaalenergiat südamega. Paradoksaalsel viisil vaigistab rubiin ka hüperaktiivsust. Kõrgemal tasandil vahendab peaingel Urieli energiat.
RUBIINTSOISIIT mis ühendab rubiini ja tsoisiidi omadused, võimendab tugevasti keha ümbritsevat biomagnetvälja ja tugevdab elujõudu. Aidates luua kontakti vaimumaailmaga ja saavutada sügavat transiseisundit, kutsub rubiintsoisiit esile teadvuse teisenenud seisundeid ning tõhustab multidimensioonilist tervendust rakutasandil. Tagades juurdepääsu hingemälule ja vaimsetele õppetundidele, on see kivi abiks hinge tervendamisel ja eelmiste elude mõistmisel. See kivi rõhutab teie individuaalsust ja eripära, aidates samal ajal säilitada ühtsustunnet ülejäänud inimkonnaga.
SAFIIR on eelkõige tarkusekivi, mis aitab keskenduda, rahustab ning on abiks soovimatutest mõtetest vabanemisel; tagab meelerahu ja mõtteselguse, häälestab füüsilise, vaimse ja mentaalse tasandi omavahel ning taastab tasakaalu kehas; aitab vabastada depressiooni ning vaimset segadusesolekut; tõmbab ligi küllust, õitsengut ning kõikvõimalikke kingitusi; aitab leida vaimset tõde ning traditsiooni järgi seostatakse seda kivi armastuse ja puhtusega; on väga efektiivne nii Maa enese kui inimese tšakrasüsteemi tervendamisel; aitab püsida vaimsel rajal ning transformeerib negatiivseid energiaid; tugevdab eneseväljendamisjõudu ning on abiks oma tõe rääkimisel.

SARDOONÜKS on kaitsev kivi, mida tunti iidsetel aegadel ka vooruslikkuse kivina ning see ehtis ülempreestrite rinnaplaate. Sardoonüks toob kaasa õnne ja stabiilsuse abielus ning partnerlussuhtes ja toetab ka häid ärisuhteid. Elujõudu lisav saroonüks leevendab depressiooni ning aitab jagu saada kõhklustest. See kivi suurendab tahtejõudu, tugevdab iseloomu ja enesekontrolli. Füüsilisel tasandil tervendab sardoonüks kopse ja luid, reguleerib rakkude ainevahetust, tugevdab immuunsüsteemi ning toetab nii toiteainete imendumist kui ka jääkproduktide väljutumist.

 

SELENIIT. See kristall mängib väga tähtsat rolli hingetähe tšakra (pea kohal) aktiveerimisel. Käes on aeg saada üheks oma hingega. Seleniit saab meile näidata, kuidas integreerida oma ellu jumalikke seadusi ja põhimõtteid. Ta õpetab meile ka vaimu ja aine ühendamist, vaimuvalguse sulandamist oma füüsilisse kehasse. Tulemuseks on see, et vaim leiab endale kodu igaühes meist. See on aeglane ja õrn protsess, sest meie keha ja teadvus ei suuda uue energiaga kuigi kiiresti kohaneda. Olles väga kõrge vibratsiooniga, soodustab seleniit meeleselgust ning juurdepääsu ingelliku teadvuse juurde. See kristall aitab ankurdada valguskeha ning kogeda selle vibratsiooni siin Maa peal. Puhtal, pisut läbipaistval seleniidil on eeterlikud omadused ning väidetavalt on ta vahendajaks valguse ja mateeria vahel. Olles küll iidne kivi, on seleniidi puhul tegemist ühe kõige võimsama kristalliga, mis vahendab Maale uusi, kõrgemaid vibratsioone. Seda kivi saab kasutada seiramiseks (kolmanda silmaga vaatamiseks), et näha ette võimalikku tulevikku või et teha kindlaks, mis on aset leidnud minevikus. Olles kaootiliste emotsioonide võimas hajutaja ning stabiliseerija, tagab seleniit juurdepääsu alateadvuses toimuva mõistmise juurde. Maja ümber paigutatuna loob seleniidist võrgustik teie kodule vägeva kaitse ning tuppa asetatud kivi tagab rahuliku ja harmoonilise atmosfääri. Märkus: Seleniit on kõrge vibratsiooniga kivi.

 

SERAFINIIT. Kolmandale silmale paigutatuna või mediteerimisel käes hoituna mõjub serafiniit vaimse valgustatuse kivina ning sobib suurepäraselt enesetervendamiseks. Avades kroontšakra ning täheväravatšakra, aitab serafiniit saada ühendust inglitega, nende hulgas ka võimsate seeravitega. Inglid tõstavad teie sagedust ning kannavad teid kõrgetesse ja puhastesse maailmadesse, kus viibides saab teile osaks tervendus ning puhkus. Serafiniit on suurepäraseks abiliseks kehaväliste rännakute puhul, mille vältel kaitseb ta teie füüsilist keha. Serafiniit aitab elada kooskõlas südametarkusega ja mõjub tervendavalt südametšakrale, avades selle armastusele. Serafiniit aitab vaadata endasse ning teha kõik vajalikud muutused, et tõusta kõrgemale rajale, millega kaasneb rahu ja täitumuse tunne. Serafiniit aktiveerib seljaaju ning selle ühendusi eeterkehaga, aitab vabaneda selja lihaspingetest. Sellest kivist võib olla abi ka kaalu langetamisel.

 

SERPENTIIN on kaitsev ja maandav kivi, mida kasutati juba iidsetel aegadel kaitsvate amulettide valmistamiseks. Tegemist on tugeva energiaallikaga, mis toob kandja ellu kaitstuse ja emotsionaalse tasakaalu tunde. Serpentiini asetamine elumaja nurkadesse, taastab kodus rahu ja harmoonia. Lisaks toetab serpentiin kundalini energia äratamist. Kui tunnete blokeeringuid mõnes tšakras, siis on abi just sellest kivist, sest serpentiin töötab kõigi tšakratega ning eemaldab neist blokeeringud ja seisva energia.

 

HELEROHELINE SERPENTIIN ehk lõpmatuse kivi aitab saada kontakti inglite juhatusega. See kivi avab juurdepääsu minevikule, olevikule ja tulevikule ning integreerib need. Serpentiin on suurepärane abiline, kui soovitakse uurida möödunud elusid, aitab enesele andestada ja kaasa tunda. See kivi tervendab eelmistest eludest pärinevaid lahendamata emotsioone ja probleeme ning eelmistest eludest pärinevat tasakaalutust. Kurgule asetatuna abistab see kivi minevikust rääkimisel ja aitab lahendada küsimusi, mis on minevikust olevikku üle kandunud. Kasutage serpentiini, kui soovite vastu astuda kellelegi oma minevikust, sest see kivi muudab kohtumise leebemaks. Füüsilisel tasandil on serpentiin abiks diabeedi ja hüpoglükeemia puhul. See kivi toetab parasiitide eemaldamist kehast ning soodustab kaltsiumi ja magneesiumi omastamist. Serpentiinil on kehale ja verele väga puhastav ja mürke eemaldav toime.

 

HÕBETRIIP SERPENTIINI on nimetatud ka Elukiviks, sest see sisaldab energiaid, mis aitavad teil kontakti saada eelmiste eludega ning tervendada oma minevikku; see kivi on ka sisemise nägemise suurepärane stimuleerija ning toetab ühenduse loomist oma kõrgema olemusega; hõbesilm-serpentiin ladustab elusündmusi ning on abivahendiks minevikust pärit tarkuse intergeerimisel, kuna transformeerib kõik kogemused puhtaks ja edasiviivaks elutarkuseks ning aitab vabaneda karmalistest ja emotsionaalsetest ahelatest; hõbesilm-serpentiin võimendab ka psühhomeetrilist taju; lisaks parandab see kivi mälu, tugevdab silmanägemist ja fokuseerimisvõimet; tegemist on väga targa kiviga, millel on jutustada palju lugusid ning õpetada sügavaid tarkusi; ei ole soovitav inimestele, kellel on esinenud tugevaid ärevushäireid, paranoiat või kes kannatavad skisofreenia all.

 

SMARAGD on inspiratsiooni ja lõputu kannatlikkuse kivi. See on elujaatav kivi, millega töötamine annab terviklikkuse tunde. Olles tuntud „õnneliku armastuse kivina”, toob smaragd teie koju lojaalsusel põhinevatest suhetest tingitud õndsustunde. Tugevdab ühtsustunnet, tingimusteta armastust ja sõprust. Smaragd hoiab partnerlussuhteid tasakaalus. Arvatakse, et kui smaragd muudab värvi, võib see olla märk partneri truudusetusest. Smaragd avab südametšakra ning omab rahustavat mõju emotsionaalkehale. See kivi tagab füüsilise, emotsionaalse ning mentaalse tasakaalu, elimineerib negatiivsuse ning toetab ülesehitavat tegutsemist. Lisaks aitab leida positiivse motivatsiooni ning tõstab sagedust. Smaragd võimendab ülemeelelisi võimeid, toetab selgeltnägemisvõimet, aitab vastu võtta sõnumeid Universaalsest teadvusest. Traditsiooni järgi pakub smaragd võimast kaitset musta maagia eest ning aitab ette näha tulevikku. Toob kaasa mõtteselguse ja tugevdab iseloomu. On tähtis kivi grupitöös, kuna võimendab ja harmoniseerib mis tahes ühistegevust. Smaragd vahendab ka peaingel Rafaeli tervendavat energiat. Mitte kanda pidevalt, kuna võib üle stimuleerida.

 

SODALIIT. Ühendades loogika ja intuitsiooni, avab sodaliit vaimseid tajusid, aidates kõrgemal minal füüsilisse kehasse laskuda. See kivi aktiveerib käbinääret ja ajuripatsit, avab kolmandat silma ning on abiks sügavamate meditatiivsete seisundite saavutamisel, aitamaks kaasa hetkeolude mõistmisele. Tõearmastust ja ideaalidele pühendumist soodustav sodaliit julgustab väljendama oma tõde ning kaitsma oma tõekspidamisi. Hajutades segaduses oleku ja eemaldades vaimsed köidikud, vabastab sodaliit välise mõjutamise tulemusena tekkinud jäigad veendumused, tehes ruumi uutele arusaamadele, mida elus rakendada. Sodaliit tagab emotsionaalse tasakaalu, rahustab ülitundlikku või kaitses olevat isikust, aidates vabaneda sügavatest hirmudest ja kontrollimehhanismidest. Sodaliit aitab ka transformeerida ja integreerida inimeses peituva nn pimeda poole. Grupis tagab sodaliit harmoonia ja eesmärkide ühtsuse, suurendades usaldust ja sõprust ning aidates mõista, kuidas iga üksikisik tervikut mõjutab. Samuti puhastab see kivi elektromagnetilise saastuse ning seda võib hoida arvutite läheduses.

 

STROMATOLIIT mille värvus varieerub kuldpruunist sügavpruunini, on sinirohelise vetika fossiil ning tegu on meie planeedi esimese orgaanilise eluvormi kivistisega. Fossilid avavad juurdepääsu iidse informatsiooni ja eelmiste elude juurde, seega on ka stromatoliit suurepärane abivahend regressiooniteraapias ja eelmiste elude meenutamisel. Mida sügavamalt suudate seda kivimit käes hoides või sellega oma otsaesist masseerides lõdvestuda, seda rohkem teile meenub. Lisaks teravdab stromatoliit nägemist, tugevdab hambaid, puhastab kurku ning parandab üldist enesetunnet. See kivim energiseerib ja tasakaalustab aurat ning on abiks nii füüsilise kui emotsionaalse stressi leevendamisel, samuti püsivuse ja mõõdukuse juurutamisel. Stromatoliit taastab tõkestatud kehavedelike voolu ning ergutab tšakraid. Sellega kivimiga töötades on soovitav juua rohkelt vett.

 

SUGILIIT on suurepärane tervenduskivi, mis kannab endas violetset leegi transformeerivaid omadusi. See kivi aitab autismi ja düsleksia korral ning sobib kõigile, kes tunnevad, et ei leia oma kohta elus. Vahendades violetse kiire tingimusteta armastuse vibratsiooni, aitab sugiliit tundlikel inimestel ja valgustöölistel ilma masendusse sattumata Maa vibratsiooniga kohaneda. Sugiliit toob valgust ka kõige pimedamatesse olukordadesse, õpetab jagu saama õpiraskustest ja aju häiretest. Sugiliit toetab olevikus elamist, ületab ajalised piirangud, tervendab vaimu kaudu keha, soodustades karma vabastamist. Sugiliit aitab meenutada praeguse elu eesmärki ja õpetab elamist oma tõest lähtudes. Vaimsete otsingute hea kaaslasena kaitseb see hinge pettumuste ja vapustuste eest. Samuti aitab sugiliit lahendada grupisiseseid probleeme, andestada ja armastavalt suhelda. Arendades ebameeldivate asjadega tegelemise oskust, ergutab sugiliit positiivset suhtumist ja muudab ümber mõttemustrid. Sugiliidist saavad kasu ka vähihaiged, sest see kivi neutraliseerib õrnalt emotsioonide möllu ja leevendab meeleheidet, vahendades multidimensioonilist tervendusenergiat.

 

ŠUNGIIT on looduslik kivim, mida leidub rohkesti Karjalas. Tänu oma erakordsetele tervendavatele ja antibakteriaalsetele omadustele, nimetatakse seda kivimit “elukiviks”. Kuna šungiit aitab eemaldada kehast valu ja pingeid, siis võib seda asetada valutavale kohale või masseerida sellega pingestatud kehapiirkonda. Rahustav ja soojendav šungiit aitab inimesel vabaneda kõigist muredest, vaevadest ja valudest. See kivi aitab teil jääda terveks ja nooruslikuks ning püsida aktiivne isegi kõrges vanuses. Lisaks pakub šungiit kaitset elektromagnetilise kiirguse eest ning mõjub kogu kehale elustavalt ja energiseerivalt. See kivi kõrvaldab ja absorbeerib kõik, mis kujutab inimesele ja teistele elusolenditele ohtu, kuid samas kontsentreerib ja taastab selle, mis on tervislik. Šungiidist püramiid on revolutsiooniline kaitsekilp kahjuliku elektromagnetilise kiirguse vastu, mis lähtub arvutitest, mikrolaineahjudest, televiisoritest, mobiiltelefonidest ning teistest masinatest.

Šungiidist püramiid loob enda ümber võimsa torsioonvälja, mis peegeldab tagasi ja neutraliseerib geopatogeensed kiired ning kaitseb elektromagnetilise kiirguse eest, mis lähtub televiisoritest, arvutitest, mikrolaineahjudest ja teistest kodumasinatest. Selleks, et kaitsta ennast elektromagnetilise reostuse eest, asetage püramiid enda ja kiirgusallika vahele. Püramiidi vahetus läheduses või temaga otseses kontaktis olles tugevneb inimese immuunsüsteem, väheneb ümbruskonna negatiivne mõju inimesele ning taastub keha energeetika ja elujõud. Šungiidist püramiidi abil saab puhastada negatiivsest energiast ka ehteid, münte ja teisi väiksemaid esemeid. Püramiid on soovitav asetada sinna, kus veedate päevas kõige rohkem aega. Püramiidi võib paigutada näiteks voodi kõrvale, kirjutuslauale, töökohta, autosse jne. NB! Püramiidi ei tohi asetada voodi või tooli alla.

 

TIIGRIRAUD pakub suurepärast abi inimestele, kes võtavad endasse teiste inimeste tundeid või on mis tahes tasandil kurnatud. See kivi aitab sul oma jõuvarusid taastada. Eriti tõhusat abi pakub tiigriraud neile, kes on kogevad emotsionaalset või mentaalset läbipõlemist või kannatavad perekonnasisese stressi all. Ka abistab see kivi neid, kes on tundlikud kemikaalide suhtes või reageerivad mürast tingitud saastatusele. Lisaks sellele, et tiigriraud seob ühte jaspise, hematiidi ja tiigrisilma omadused, aitab see kivi muutuda, näidates ohu korral kätte pelgupaiga ning saates negatiivse energia tagasi sinna, kust see tuli. Toetades muutust, avab tiigriraud kõigepealt teadvuses ruumi, et mõtiskleda, milliseid samme oleks vaja astuda, ning seejärel varustab energiaga, et need sammud ka tehtud saaks. Tiigriraua poolt pakutud lahendused on pragmaatilised ja lihtsad. See on loovust ja kunstilist eneseväljendust soosiv kivi, mis toob esile meie sees uinuvad anded. On abiks ka kundalini (sekhemi) äratamisel ja tantra praktiseerimisel. Ühendab taevast ja maad ning sisaldab päikese tervendavat energiat. Kaitsekivi, mis õpetab oma väge õigesti ja targalt kasutama. Hea maanduseks, lahustab viha.

 

TIIGRISILM. Juba rooma sõdurid uskusid, et graveeritud tiigrisilma kandmine kaitseb lahingus, ja seda kasutatakse tänapäevalgi kaitsekivina. Tiigrisilm kombineerib Maa ja Päikese energiaid, kutsudes esile kõrgsagedusliku seisundi, mis võimaldab vaimsetel energiatel Maa peale laskuda. Tiigrisilmast on abi vaimuhaiguste ja isiksusehäirete korral; see kivi tegeleb eneseväärtustamise, enesekriitika ja blokeerunud loovuse probleemidega ning on suureks tasakaalustajaks kas pidevalt pilvedes hõljuvatele või siis kohusetundetutele inimestele. Enesekehtestamist ja füüsilisse kehasse vaimsete energiate ankurdamist soodustades aitab tiigrisilm ära tunda meis peituvaid andeid ning jagu saada puudustest; samuti on tiigrisilm abiks sõltuvustest vabanemisel. Jõu õiget kasutamist soodustades toetab tiigrisilm inimese terviklikkust, aitab saavutada eesmärke ja eristada ego soove hinge tegelikest vajadustest, samuti hõlbustab teiste inimeste vajaduste mõistmist.

 

TEEMANT. Herkimeri teemant. See kivi energiseerib, elavdab ning vallandab loovuse. Võimas abiline kõrgematele vaimsetele energiatele häälestumiseks – eriti väiksemad, erakordselt selged herkimeri teemandid. Stimuleerib ülemeelelisi võimeid, nagu selgeltnägemine, vaimsete visioonide vastuvõtmine ja telepaatia. Aitab meeles pidada unenägusid ning neid tõlgendada. Ühendab sõnumite saamiseks kõrgeimate vaimsete tasanditega ning aitab avada eneses peituvat potentsiaali. Herkimeri teemant puhastab kõiki tšakraid ning aktiveerib kehas olevad energiakanalid, et vaimne energia meist läbi voolata saaks. Seda kivi aitab ligi pääseda ka eelmisi elusid puudutavale informatsioonile. Herkimeri teemandi abil mõistame hõlpsamini ka eneses olevate blokeeringute ja vaimsele kasvule alateadvusest esile kerkiva vastuseisu põhjusi. Herkimer abistab nende piirangute vabastamisel ja sellega kaasnevas transformatsiooniprotsessis, aidates meenutada hinge eesmärke ja eluülesannet. Lisaks aktiveerib herkimeri teemant meie ümber oleva valguskeha ehk Mer-Ka-Ba sõiduki.Ka on herkimeri teemant üks kõige efektiivsemaid elektromagnetilise saastuse ja radioaktiivsuse puhastajaid ning blokeerijaid. Suurepärane kivi, mis tahes vaimse info allalaadimiseks ja talletamiseks.Sarnaselt ehtsale teemandile aitab herkimeri teemant kontakti saada ka peaingel Gabrieli energiaga.

 

TOPAAS. Rahustav, tervendav ja stimuleeriv topaas suunab energiat sinna, kus seda kõige enam vajatakse. Topaas on suurepärane kivi teadlikuks häälestumiseks Universumi kõige kõrgematele jõududele ning toetab kainformatsiooni vastuvõtmist ja talletamist kosmilistelt tasanditelt. Topaasi vibreeriv energia toob teie ellu rõõmu ja küllust ning tagab hea tervise. See on traditsiooniliselt tuntud armastuse ja rikkuse kivina, mis toetab püstitatud sihtide saavutamist. Suurepärase aura puhastajana vabastab topaas pingeid ning soodustab lõdvestumist. Topaas aitab avastada teie sisemisi rikkusi ning toimib nii vaimse kui füüsilise tasandi laadijana, tugevdades usku ja lisades optimismi. Topaas on abiks ka probleemide lahendamisel ning on eriti kasulik kõigile, kes tegelevad kunstiga. See kivi tasakaalustab emotsioone ning muudab kasutaja vastuvõtlikuks Universumist tulevale armastusele.

 

VALGE TOPAAS aitab saada teadlikuks oma mõtete ja tegude tagajärgedest ning toetab karmiliste mõjude mõistmist. Tugevdades kontakti oma kõrgeima olemusega, toetab valge topaas nii emotsioonide kui ka tegude tagajärgede puhastamist. Kasutades tervendamiseks, eemaldab valge topaas seisva ja kinnijäänud energia ning toob kehasse puhta Allika valguse. Valge topaas aitab teil meenutada oma jumalikku päritolu.

 

SININE TOPAAS avab kolmandat silma ja kurgutšakrat ning lihtsustab sõnalist eneseväljendust. Sininetopaas sobib suurepäraselt mediteerimiseks ning aitab teil luua ühendust tõe ja tarkuse inglitega, kes aitavad teil häälestuda teie enda kõrgeimale olemusele ning jumaliku Tõe energiatele, toetades sel viisil teie eluülesande avastamist ning teostamist.

 

TSELESTIIT. Olles kõrge vibratsiooniga kivi, sinise kiire vahendaja ning uue ajastu õpetaja, ankurdab tselestiit taevase energia meid ümbritsevasse keskkonda, on toeks vaimsel edasiminekul ning arendab meie metafüüsilisi võimeid. Tselestiit aitab sügavdada usaldust Jumala lõpmatu tarkuse vastu, puhastab ja tervendab aurat ning aitab säilitada südame puhtust ja puutumatust, luues meie ümber harmoonilise atmosfääri isegi välise stressi olukorras. Tselestiit aitab tervendada sassiläinud suhteid, avades neutraalse ruumi läbirääkimiste maha pidamiseks. Ka avab ta meid uutele kogemustele, mis on rohkem kooskõlas meie hinge tegelike eesmärkidega. Olles ääretult rahustava ja stressi maandava toimega, jahutab tselestiit tuliseid emotsioone ning sünteesib intellekti tunnetusega, tagades sügava sisemise tasakaalu. Lisaks pakub tselestiit ka asendamatut toetust, kui meil on vaja kõnelda suurte rahvahulkade ees.NB! Tselestiit on kõrge vibratsiooniga kivi.

 

TSEOLIIT on mitmete koosesinevate kristalliderühma koondnimetus. Sellesse rühma kuuluvad apofüliit, okeaniit, pektoliit, preniit ja stilbiit. Tseoliit on suurepärane reiki kivi, mis aitab häälestuda tervendavale ja tasakaalustavale reikienergiale ning toetab reikienergia vastuvõtmist ja suunamist. Tseoliit neelab mürke ja lõhnu. Tseoliidil on täheldatud ka toetavat mõju sõltuvustest (eriti alkoholismist) ülesaamiseks ning tervendamisel kasutatakse seda kivi mürkide vabastamisel füüsilisest kehast.

 

TSITRIIN tuleneb prantsuskeelsest sõnast „citron” ehk sidrun. Öeldakse, et tsitriini heledamad toonid mõjutavad rohkem füüsilist keha ja selle funktsioone ning tumedamad varjundid elu vaimseid aspekte. See päikese energiat kandev võimas puhastaja ja regenereerija on tervendamisel äärmiselt tõhus abivahend. Energiseeriva ja ülimalt loova kivina ei vaja tsitriin puhastamist. See imab, muundab ja maandab negatiivse energia ning kaitseb keskkonda. Eriti suur abi on tsitriinist külluse ligitõmbamisel ning see tuleks asetada rahakarbile ja maja külluse nurka. Tsitriin julgustab jagamist ning toob rõõmu kõigile, kelle silm sellel peatub. Grupi või pere ebakõla leevendava kivina annab tsitriin enesehävituslikule käitumisele vastupidise suuna ning aitab konstruktiivse kriitika puhul sellele vastavalt tegutseda; tagab sisemise rahu, võimaldades avalduda teie loomupärasel tarkusel; aitab kuulata tunnetust ja vooluga kaasa minna, on abiks emotsionaalse tasakaalu saavutamisel.

 

TSOISIIT on saanud nime parun S. Zois van Edelsteini järgi ning on suurepärane negatiivsete energiate positiivseteks muundaja. Tsoisiit aitab väljendada ja teostada oma tõde, ei lase teistel teid mõjutada ning aitab hoiduda enese tarbetust kohandamisest valitsevate normidega. See kivi transformeerib enesehävituslikud tungid ülesehitavateks, toob pinnale allasurutud tunded ja emotsioonid, võimaldades neil väljundit leida. Tsoisiit aitab teil oma keskmesse jääda ning oma eesmärkidele keskenduda; see kivi ravib ka ägedaid haigusi ja leevendab stressi.

 

RUBIINTSOISIIT, mis ühendab rubiini ja tsoisiidi omadused, võimendab tugevasti keha ümbritsevat biomagnetvälja ja tugevdab elujõudu. Aidates luua kontakti vaimumaailmaga ja saavutada sügavat transiseisundit, kutsub rubiintsoisiit esile teadvuse teisenenud seisundeid ning tõhustab multidimensioonilist tervendust rakutasandil. Tagades juurdepääsu hingemälule ja vaimsetele õppetundidele, on see kivi abiks hinge tervendamisel ja eelmiste elude mõistmisel. See kivi rõhutab teie individuaalsust ja eripära, aidates samal ajal säilitada ühtsustunnet ülejäänud inimkonnaga.

 

TURMALIIN. Puhastades ja transformeerides raskeid energiaid iseenda kõrgemaks väljenduseks, ankurdab turmaliin vaimse energia, tasakaalustab tšakraid, meridiaane ning aurakehasid, luues kaitsva välja. Traditsiooniliselt on turmaliini kasutatud seiramiseks (kolmanda silmaga „vaatamiseks”), selle abil on keerulistel aegadel võimalik kindlaks teha segaduse tekitaja või kaose põhjus, samuti näitab turmaliin kätte õige suuna, kuidas täbarast olukorrast välja tulla. Turmaliin on võimas mentaaltasandi tervendaja, tasakaalustab vasakut ja paremat ajupoolkera ning transformeerib negatiivsed mõttevormid positiivseteks. Turmaliin on abiks enese ja teiste mõistmisel ning, juhatades sügavale asjade olemuse tuumani, tugevdab eneseusaldust ja hajutab hirme. Pagendades kalduvuse ennast ohvrirollis näha, kutsub turmaliin ellu uut inspiratsiooni, võimendab kaastunnet ja tolerantsust ning on abiks ka külluse manifesteerimisel.

 

MUST TURMALIIN on väga efektiivne needuste, psüühilise rünnaku ning pahasoovlikkuse blokeerija; kaitseb ka mobiiltelefoni kiirguse, elektromagnetiliste häirete, radiatsiooni ning kõikvõimalike negatiivsete energiate eest. Kui asetada must turmaliin kehale, tõmbab ta välja negatiivse energia ning eemaldab blokeeringud. Mõjutades juurtšakrat, maandab must turmaliin energiat ning suurendab füüsilist vitaalsust, hajutades pingeid ja stressi. Puhastades meid negatiivsetest mõtetest, soovitab must turmaliin olukordade rahulikku vaatlemist ning julgustab objektiivsust ja neutraalse hoiaku võtmist, mis tugineks selgele ja ratsionaalsele mõtteprotsessile. See kivi aitab saavutada positiivset suhtumist mis tahes olukordades, võimendab altruismi ja praktilisusel põhinevat loovust.

 

ARBUUSTURMALIIN on südametšakra “superaktiveerija”, mis tugevdab armastusevõimet ning aitab tervendada suhteid, lisab kannatlikkust, leevendab depressiooni ja hirmu, sisendab kindlustunnet ja aitab tervendada emotsionaalseid haavu.

 

TURMALIINSULETISTEGA KVARTS ühendab mäekristalli ja turmaliini omadused. Tegemist on tõhusa maanduskiviga, mis tugevdab keha energiavälja isegi väliste rünnakute korral ja neutraliseerib kahjulikud keskkonnamõjud. Kivi lahustab energiaväljast iganenud mustreid ja vabastab pingetest, harmoniseerib vastandlikke energiaid ja polaarsusi ning aitab negatiivsed mõjud positiivseks transformeerida. Turmaliinsuletistega kvarts aitab toime tulla oma varjupoolega ning varju valgustada, tühistades sealhulgas ka enesesabotaaži. Sobib kandmiseks probleemsetes olukordades ja rasketel eluperioodidel.

 

ROOSA TURMALIIN tõmbab ligi armastust, õpetab enese armastamise tähtsust, tasakaalustab armastust ja vaimsust ning aitab kogeda, et armastada on turvaline. See kivi on ka tugev südame tervendaja, mis soodustab lõdvestumist ning avab tervendavatele energiatele.

 

TÜRKIIS loob silla maa ja taeva vahel ning Ameerika põlisrahvad peavad seda kivi pühaks. Türkiisi saamine kingiks toob saajale head õnne ja rahu. Türkiis on ka kaitsev kivi ning seda on kasutatud amulettide tegemisel mäletamatutest aegades saadik. See kaitseb vigastuste, väliste mõjutuste ning atmosfääri saastatuse eest. Häälestades vaimsetele energiatele ning tugevdades kontakti füüsilise ja vaimse maailma vahel, on türkiis tõhus tervendaja, pakkudes tröösti vaimule ja heaolutunnet kehale. Olles võimas kõrgemate energiate läbilaskja, vabastab türkiis iganenud vandeid ja tõotusi, sisemisi ja väliseid tõkkeid, lahustab märterlust ning enesehävitust ja aitab inimesel tõusta oma eneseväljendustes hingetasandile. Türkiis teeb nähtavaks, et meie saatuse määravad teod, mida teeme igal hetkel.

 

UNAKIIT ehk Epidoot on visioonikivi. Kolmandale silmale paigutatuna tugevdab ja toetab see visualiseerimist ning selgeltnägemisvõimeid. Maandava toime tõttu on seda kivi hea kasutada ka pärast mediteerimist või psüühilist pingutust. Unakiit aitab tuua päevavalgele ja omaks võtta minevikust pärinevate blokeeringute algpõhjuseid ning õrnalt vabaks lasta seisundeid, mis takistavad vaimset ja psühholoogilist kasvu. Aitab tervendada ka eelmiseid elusid, sest viib teid probleemi algpõhjuseni ning aitab seda ümber mõtestada. Eelmiste eludega tegelemisel võib epidooti paigutada kolmandale silmale. Ükskõik kas probleem pärineb lähemast või kaugemast minevikust, jõuab epidoot selle algpõhjusteni kõikidel tasanditel ning toob need pinnale, mis omakorda võimaldab probleemi tervendada ja transformeerida.

 

VEREKIVI ehk heliotroop. See kivi aitab elada hetkes, ent 3000 aastat tagasi kasutati seda Vana-Babülonis vaenlastest võitu saamiseks ning sel arvati olevat kivimüüre varisema panev vägi. Öeldakse, et müstiliste ja maagiliste omadustega verekivi kontrollib ilma ning annab väe eemale peletada kurjust ja negatiivsust, tagades teile võime juhtida ja suunata vaimseid energiaid. Iidsetel aegadel peeti seda „kuuldavaks oraakliks”, mis hoiatas ohu eest, tekitades kummalist heli. Verekivi on suurepärane verepuhastaja, immuunsüsteemi tugevdaja, võimas tervendaja ja energiseerija. Tänu oma maandavatele ja kaitsvatele omadustele hoiab verekivi eemal soovimatud mõjud. See kivi õpetab strateegilise tagasitõmbumise ja paindlikkusega vältima ohtlikke olukordi ning aitab mõista, et transformatsioonile eelneb sageli kaos. Verekivi maandab südameenergiat, vähendab ärrituvust, ärevust ja kannatamatust, tervendades ka esivanemate jäetud pärandit.

 

VIKERKAAREKIVI ehk borniit on üks mineraalide kuningriigi tugevamaid tervenduskivisid. Tal on võime tasakaalustada iga tšakrat, mille juurde ta asetatakse. Borniidi sisemine energia tekitab ringikujulise, päripäeva kulgeva liikumise. Vaatamata sellele, et ta asetatakse ühele tšakrale, mõjutab ta ka ülejäänud kuut tšakrat. Borniit võib kutsuda esile transformatsiooni, mis eemaldab negatiivse energia ning asendab selle kasuliku ja positiivse energiaga. Borniit on väga võimas kristall. Tal on ainulaadne võime energiseerida mitte ainult piirkonda, millele ta on asetatud, vaid ka kõiki seda ümbritsevaid alasid. Borniiti kutsutakse ka rõõmukiviks. Ta aitab kandjal saada kontakti tundega, et kõik on täpselt nii, nagu olema peab, ning aitab näha ja aktsepteerida rõõmu igas hetkes. Borniit sobib suurepäraselt inimestele, kes tegelevad vabastava hingamisega. Borniit aitab kandjal teha rahu iseenda ja oma eluga ning mõista, et kõigel, mis aset leiab, on kõrgem eesmärk. Borniit aitab leida tasakaalu emotsioonide ja intellekti vahel, aitab vabaneda mõttemustritest, mis sind enam ei teeni ning eemaldab illusiooni, mis takistab sul kogeda Jumalaga üksolemist. NB! Kuna borniit on toksiline, siis tuleks kristallvett valmistada üksnes kaudsel meetodil ning rakendada välispidiselt üksnes vigastamata nahal!

valgusesaar.com

crystal-cure.com

juta231.blogspot.com