Jalavann – parim meetod magneesiumi puuduse korral
Sa ilmselt juba tead, et magneesium on üks tähtsamaid mineraalained, mida meie organism normaalseks funktsioneerimiseks vajab. Viimasel ajal on palju räägitud sellest, mis haigusi ja sümptomeid magneesiumi puudus võib põhjustada ja kui vajalik see on. Eesti juurtega Rootsi arst Dr.Jaan Suurküla annab oma blogis nõu, kuidas kiiresti, soodsalt ja efektiivselt selle elutähtsa mineraali kogust kehas taastada.
Lahendus on lihtne – jalavann.
Magneesium ei imendu hästi läbi soolestiku ja kõhu ning selle suurtes kogustes manustamine põhjustab kõhulahtisust. Täisterades on fütiinhape, mis efektiivselt seob enda juurde tähtsad mineraalid, kaasarvatud magneesiumi, tsingi ja raua. Kui sööd täisteratooteid ja võtad näiteks magneesiumi toidulisandit, siis need mineraalid ei imendu, vaid jäävad sooltesse. Seepärast on raske või peaaegu võimatu toidulisandite abil kehas normi taastada. Kõige efektiivsem omistamine toimub läbi naha, kasutades konsentreeritut magneesiumilahust.
Magneesiumkloriidon ka Eestis kättesaadav ning selle hind tuleb sadades kordades odavam kui toidulisandeid ostes.
Kasutamiseks soovitab dr. Jaan Suurküla iga päev 15-20 minutit teha jalavanni. Liitri kuuma vee kohta lisada näputäis magneesiumkloriidi soola. Vett peab olema nii palju, et kataks jala selja. Veel efektiivsem on käsnaga soola lahust kehale määrida. Kohtadesse, kus nahk on õhuke – kõht, käte ja puusade sisemised pooled.
Sellise meetodi arendas välja dr.Norman Shealy, kes on palju tegelenud magneesiumi teraapiaga. Ta kasutas magneesiumkloriidi ja leidis, et juba kuu aja pärast oli 75% patsientidest saavutanud magneesiumi külluse. Shealey kogemus on, et toidulisanditega võtab külluse saavutamine mitu aastat.
Magneesiumi külluse saavutamisega leidis Shealy, et DHEA hormoon tõusis normaalsele tasemele. Selle väga tähtsa hormooni puudust on seostatud varajase vananemisega ja mitmete haigustega, eriti südame infarktiga.
Tugeva magneesiumivaeguse võimalikud sümptomid:
- Südame arütmia
- Südamehaigused
- Peavalud ja migreenid
- Depressioon
- Vaimuhaigused
- Lihaskrambid jalgades
- Menstruaalkrambid
- Lihaste tõmblemine
- Lihasvalu
- Valutavad hambad
- Ärevus ja ärrituvus
- Rahutud jalad
- Unetus
- Kõrge vererõhk
- Pidev väsimus
- Osteoporoos
- Suhkrutõbi
- Nälg, isegi kui kõht on täis
Magneesium on oluline, sest:
- on seotud insuliinitundlikkusega. Seetõttu madal magneesiumi tarbimine viitab paljudes uurimustes, kuid mitte kõikides, teise tüübi diabeedi tekkimist.
- on hädavajalik, et lihased oleksid võimelised lõdvestuma. Kui kehas on vähe magneesiumi, võetakse seda ära vähemtähtsatest kohtadest nagu jalalihased ning suunatakse südamelihasesse, mille lõdvestumisvõime on tunduvalt olulisem.
- on tõestatud seos depressiooni, väsimuse ja psüühikahäirete ravimisega ning üleüldiselt neuropatoloogia ehk vaimuhaiguste vältimisega.
- tugevdab hambaid
- hoiab ära südame infarkti. On leitud, et infarkti puhul on peaegu alati magneesiumi puudus.
- leevendab unehäireid. Jalavann enne magamaminekut on rahustav ja lõõgastav.
- leevendab ja hoiab ära hüpoglükeemiat – madalat veresuhkrut. Magneesiumi abil saab ravida pidevaid madala veresuhkru probleeme (intensiivne korduv nälg – on vaja süüa mitu korda päevas, närvilikkus, värisemine, nõrkuse tunne, südame tukslemine)
- leevendab ja aitab ära hoida selja- ja kaelavalu. Optimaalse magneesiumi tasemega kehas võib olla tunduvalt kergem nendest valudest lahti saada.
Henri Parkja – dr. Jaan Suurküla blogi, PubMed, Loomult tasakaalus, Green Med Info, ScienceDirect
Kui Sulle artikkel meeldis siis ütle Aitäh seda jagades