Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top


IMF NÕUAB KIIRET HOIUSTE SUNDVÕÕRANDAMIST EUROOPAS
06/01/2014

IMF NÕUAB KIIRET HOIUSTE SUNDVÕÕRANDAMIST EUROOPAS

Hiljuti kirjutasin, et IMF (Rahvusvaheline Valuutafond) koos Euroopa Liiduga soovib asuda hoiuste röövimisele nn. “võlamaksu” abil 10.% ulatuses, sellest saate lugeda SIIN.

Nüüd on asjad arenenud edasi ja IMF nõuab juba kiiret hoiuste sundvõõrandamist. Sellised rahalised repressioonid koos mõningate teiste abinõudega peaksid aitama lõpetada võlakriisi ja Euroopa piliitikuid palutakse hakata kiiresti tegutsema.

IMF-i eesmärk on 10. protsendilise võlamaksuga kõigile Euroopa netovaradele sururuda võlg tagasi 2007. aasta kriisieelsele tasemele. Sest kõik E Liidus kasutusele võetud meetmed: säästupoliitika, karm kokkuhoid ja hiljuti kehtestatud  eelarve kontrolli mehhanism – pole andnud tulemusi. Arvatakse, et selline jõhker tegutsemine peab andma lõpuks lahenduse võlakriisile.

IMF-i uuring märgib täiesti selgelt, et euro riigid peavad kogema samasugust šokki, nagu kunagi kolmanda maailma riigid. See saab olema väga raske. Euroopa poliitikuid kutsutakse vaatama reaalsusele näkku, sest kosmeetilised meetmed ei lahenda probleemi. Enam ei toimi mingi “mantra”, nagu kokkuhoiupoliitika, viivitamine ja majanduskasvu ebamäärane lootus ja lõpuks ootab ees suur krahh.

Kriisist väljatulekuks soovitab niisiis IMF sooritada europoliitikutel “kollektiivne enesetapp” ja kui see lõppeks moolokliku Euroopa Liidu kokkukukkumisega, oleks see vaid hea, kuigi vabanemine on siis ostetud rahvastele raske majandusliku hinnaga.

Matti Ilves

 

rahvuslane.blogspot.com