Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top


Kes hoolib Eestist?
04/02/2014

Kes hoolib Eestist?

Hetkel on tõenäoliselt Eesti vabariigi viimase 20 aasta üks ohtlikumaid aegu, kui kaalule seatakse Eesti tulevik ja terviklikkus.

 

Kui kõik läheb praeguse valitsuse plaanide kohaselt, siis saab Venemaa suhtes olema pöördepunktiks 18. veebruar, mida mäletatakse ka paarisaja aasta pärast päevana, kui Eesti ütles selge „EI!” oma sõltumatusele ja suveräänsusele. Seda suveräänsust on seni õõnestanud Brüssel ja seda hakkab täistuuridel rakendama ka Moskva.

Kõige rohkem paneb mind aga muretsema just meie oma rahva apaatsus meie tuleviku suhtes, sest tänaseni on valitsevaks orjamentaliteet. Me ei tohi suhtuda ükskõikselt oma riigi tulevikku, arvates, et mina ei muuda midagi! Kui sa hoolid oma rahvast, siis sa tuled kas või 20kraadise pakasega meelt avaldama ja protestima, sest kui seda teed Sina, teeb seda ka su naaber, vend, hea sõber.

Ainult sellise suhtumise ja üksmeelega suudame midagi muuta. Kui meid oleks välisministeeriumi ees 50 inimese asemel 5000, tekitaks see paratamatult lumepalliefekti, mida on ka meie valitsusel raske peatada. Võtkem eeskuju kas või Ukrainast, kus massid seisid külg külje kõrval mitmeid nädalaid, protestiti kogu hinge ja meelega ning see viis tulemuseni!

Me peame üle saama oma alandlikkusest ja hirmust. Meie suurim lootus on just noor põlvkond, kes on iseteadlikud, sirge seljaga ja julgevad välja öelda, mida nad arvavad. Võib-olla olen ma liiga idealistlik ja palju sooviv, kuid optimistina loodan ma sisimas, et ehk aitab see nii mõnelgi rahvuslikult ärgata ja mõista, et oma riigi eest tuleb seista.

Kui me seda suudame, siis võime kunagi öelda, et elasime oma elu õigesti.

Jaak Madison

 – ohtuleht.ee

Kui Sa mingil põhjusel ei saa  meeleavaldusel olla siis selle petitsiooni jõuad ikka allkirjastada! Palun tee seda ning jaga edasi siis jääb meie riik Meile – http://petitsioon.ee/eesti-vene-piirileping-referendumile